nedeľa - 3. decembra, 2023
kompostéry, Martin rozdá kompostéry zdarma
Foto: martin.sk

Martin rozdá kompostéry zdarma

Mesto Martin vďaka dotácii zdarma odovzdá kompostéry pre 1 000 rodinných domov. Svoj záujem je nevyhnutné nahlásiť na Mestský úrad Martin.

Mesto Martin uspelo so svojou žiadosťou o podporu z Environmentálneho fondu v oblasti rozvoja odpadového a obehového hospodárstva, vďaka ktorej mohlo zakúpiť 1 000 záhradných kompostérov pre rodinné domy. „Priemerný Slovák ročne vyprodukuje okolo 450 kilogramov odpadu, z ktorého približne tretinu tvoria zvyšky stravy, potraviny a iný biologický odpad. Ten práve obyvatelia rodinných domov vedia ešte zúžitkovať po skompostovaní ako kvalitné prírodné hnojivo a tým tiež prispejú k zníženiu celkového množstva vyhodeného odpadu. Som veľmi rád, že sme opäť uspeli pri ďalšej dotácii a mohli nakúpiť pre Martinčanov 1 000 kompostérov. Verím, že o túto formu triedenia odpadu bude záujem a obyvatelia nášho mesta aj takto prispejú ku krajšiemu, zelenšiemu a udržateľnejšiemu Martinu,“ zhodnotil primátor mesta Martin Ján Danko.

kompostéry, Martin rozdá kompostéry zdarma

Svoj záujem môžu obyvatelia rodinných domov nahlásiť v pracovných dňoch od 8:00 do 15:00 hod. na oddelení Životného prostredia a komunálnych služieb na e-mailovú adresu: martin.magursky@martin.sk alebo telefonicky na 0917739834. Kompostéry budú záujemcom odovzdané po podpise Zmluvy o odovzdaní a prevzatí. Súčasťou dodávky je návod na montáž a obsluhu kompostéra a správne kompostovanie. Vzhľadom k obmedzenému množstvu kompostérov budú nádoby prideľované záujemcom v poradí, v akom prejavia svoj záujem o prevzatie.

Zdroj: TS, Mgr. Zuzana Kalmanová, hovorkyňa mesta Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

V zápase tretieho kola 2. hokejovej ligy Martin hostil tím Senice vyskladaný z hráčov, ktorí …