pondelok - 22. apríla, 2024
, Martin získal takmer dva milióny na cyklotrasu

Martin získal takmer dva milióny na cyklotrasu

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka schválilo pre mesto Martin nenávratný finančný príspevok vo výške takmer dva milióny eur na vybudovanie novej časti cyklotrasy.

V piatok 27. júla 2018 Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka rozhodlo o pridelení nenávratného finančného príspevku vo výške 1 835 139, 76 eur pre mesto Martin, aby mohlo pokračovať v rozvoji cyklodopravy na svojom území.

„Rozvoj cyklodopravy má v Martine strategický význam. Bol jedným z mojich cieľov vo volebnom programe, je súčasťou našich strategických dokumentov a takisto aj občania ho dlhodobo v prieskumoch verejnej mienky považujú za prioritu. Preto som rád, že sme dostali možnosť predĺžiť už existujúcu cyklotrasu a potvrdiť tak svoje postavenie lídra v oblasti cyklodopravy a udržateľnej mobility na Slovensku,“ zhodnotil primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Vďaka príspevku v Martine pribudne cyklotrasa, ktorá prepojí Martin s Vrútkami.

„K cyklotrasám v meste teda už skoro pribudne úsek od Pltníkov, po pravej strane nábrežia rieky Turiec popod cestu I/18 až po koniec gaštanovej aleje a ku križovaniu s cestou III/018242 s pokračovaním cez novú lávku na ľavý breh Turca až ku križovatke Matušovičovského a Čachovského radu vo Vrútkach,“ dodal martinský primátor.

Cyklotrasa bude spĺňať najmodernejšie štandardy

Plánovaná obojsmerná cyklotrasa bude spĺňať moderné kritériá čo sa týka povrchu, označenia aj osvetlenia. Celkový rozpočet projektu je 1,93 milióna eur, pričom sa na spolufinancovaní bude podieľať aj mesto piatimi percentami z oprávnených výdavkov, čo predstavuje sumu 96 586 eur. Spolufinancovanie bolo spolu s inými neoprávnenými výdavkami, ktoré môže vzniknúť pri realizácii, schválené poslancami Mestského zastupiteľstva mesta Martin už v decembri 2017. Okrem samotnej cyklotrasy bude vybudovaných aj niekoľko oddychových zón a altánok s mobiliárom. Práce sa cyklotrase by mali začať už na jar budúceho roka a podľa harmonogramu projektu by mali byť ukončené do októbra 2020.

Zdroj: mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Jarná očista, Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

V piatok a sobotu 12.-13. apríla ulice mesta Martin zaplnilo množstvo detí a žiakov z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *