piatok - 8. decembra, 2023
, Martinčania po tretíkrát cestujú do práce na bicykli

Martinčania po tretíkrát cestujú do práce na bicykli

Vo štvrtok 28. apríla viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo pred budovou Mestského úradu oficiálne otvoril tretí ročník súťaže Do práce na bicykli. Takmer 500 Martinčanov bude počas celého mája využívať na dopravu do práce bicykel za každého počasia a snažiť sa tak pomôcť nielen svojej kondícii, ale aj životnému prostrediu.

Stalo sa už tradíciou, že s prvými slnečnými lúčmi v Martine pribúda na cestách množstvo cyklistov, či korčuliarov, ktorí vymenia pohodlie áut či autobusov za zdravšiu formu pohybu a cestovania. Výnimočným je v tomto ohľade rozhodne mesiac máj, kedy mesto vyzýva a podporuje všetkých tých, ktorí chcú cestovať do práce na dvoch kolesách, aby sa prihlásili do súťaže Do práce na bicykli. Inak tomu nebude ani v roku 2016, o čom sa všetci mohli presvedčiť pred budovou Mestského úradu v Martine posledný aprílový štvrtok.

Viac ako stovka zástupcov celkom 134 tímov reprezentovala 464 Martinčanov, ktorí budú počas celého mesiaca zbierať cenné kilometre v obľúbenej celoslovenskej súťaži. „Je mi veľkou cťou opäť po roku stáť na tomto mieste a vidieť množstvo známych, ale aj neznámych tvárí, ktoré tento rok ukázali, že im na svojom zdraví a životnom prostredí záleží. Je naozaj skvelé, že počet tímov a jednotlivcov v súťaži sa nám za rok takmer zdvojnásobil a je to dôležitý signál pre rozvoj mesta do budúcnosti. Martin bol, je a vždy bude mesto, kde má cyklistika svoje nezastupiteľné miesto,“ povedal na otvorení viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo, ktorý tento rok nebude len patrónom celej súťaže, ale po prvýkrát sa jej aj zúčastní. „Samozrejme, vymeniť oblek za športové oblečenie bude určite neobvyklé aspoň zo začiatku, ale som si istý, že to bude pre mňa cenná lekcia zo života cyklistov v Martine,“ dodal so smiechom viceprimátor.

Mesto Martin sa súťaže zúčastňuje už po tretíkrát a vždy s vynikajúcimi výsledkami. V tomto roku sa do súťaže prihlásilo 134 tímov s 464 jednotlivcami. Tímy a jednotlivci budú súťažiť na dvoch úrovniach – celoslovenskej, v rámci ktorej sa bude hodnotiť mesto s najväčším počtom najazdených kilometrov na obyvateľa; mesto s najväčším počtom tímov na počet obyvateľov a spoločnosť s najväčším počtom tímov; a lokálnej, kde mesto vyhodnotí tím, ktorý najazdil najviac kilometrov; tím s najväčším počtom jázd; jednotlivca s najväčším počtom jázd; jednotlivca, ktorý najazdil najväčší počet kilometrov a vylosuje tiež tzv. bonusovú kategóriu. V tejto kategórii bude vylosovaný víťaz spomedzi všetkých, ktorí najazdili aspoň 2/3 jázd za mesiac do práce na bicykli. Súťaž Do práce na bicykli bude vyhodnotená v priebehu júna 2016.

Autor: Zuzana Kalmanová/hovorkyňa mesta Martin
Foto: Mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Cigánsky oheň, Cigánsky oheň ponúkne koncert hudobníka svetového kalibru a ty naň môžeš vyhrať voľné vstupenky!

Cigánsky oheň ponúkne koncert hudobníka svetového kalibru a ty naň môžeš vyhrať voľné vstupenky!

V sobotu 25. novembra budú mať priaznivci živelnej, temperamentnej hudby a tanca svoj sviatok! Na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *