sobota - 15. júna, 2024
, Martinské dožinky – Gazdovské a remeselné slávnost

Martinské dožinky – Gazdovské a remeselné slávnost

Všetkých obyvateľov a milovníkov regiónu Turiec pozývame dňa 11. októbra 2014 na tretí ročník podujatia Martinské dožinky – Gazdovské a remeselné slávnosti. Počas druhej októbrovej soboty ožije martinské Memorandové námestie slávnosťami úrody a vy si bude môcť vychutnať príjemný deň v atmosfére približujúcej ľudové tradície našich predkov.

Môžete sa tešiť na pochúťky od lokálnych pestovateľov, ktorým záleží na dobrej kvalite potravín, ako aj na rôzne výrobky z dielní šikovných miestnych remeselníkov. Podujatie, ktoré má za sebou už dva úspešné ročníky, je dielom mladých ľudí zaujímajúcich sa o produkciu a distribúciu zdravých regionálnych potravín a v neposlednom rade aj o zdravé životné prostredie. Ich dlhodobé snaženie má za cieľ podporiť domáce hospodárstvo a zdravý životný štýl. Nielen prostredníctvom tohto podujatia sa snažia poukazovať na dôležitosť využívania miestnych zdrojov a napomáhať farmárom a remeselníkom umiestňovať ich výrobky na lokálnom trhu.

Martinské dožinky prinášajú aj možnosť spoločne diskutovať, zdieľať svoje skúsenosti a dozvedieť sa podnetné informácie o výrobkoch a potravinách z regiónu. Aj na tento rok je pripravený bohatý sprievodný program plný inšpirujúcich ukážok, lahodných ochutnávok a pôsobivých vystúpení. Príďte aj vy svojou účasťou podporiť aktivity smerujúce k regionálnej sebestačnosti a zdravému trhu! Najnovšie info nájdete na Facebooku: Martinské dožinky.

, Martinské dožinky – Gazdovské a remeselné slávnost

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *