štvrtok - 20. júna, 2024
, Martinskému primátorovi môžete na dvere zaklopať každý pondelok

Martinskému primátorovi môžete na dvere zaklopať každý pondelok

Už sa stalo tradíciou, že prvý pondelok v mesiaci nájde každý občan v Martine otvorené dvere u primátora. Navštíviť ho môžete medzi 14-tou až 17-tou hodinou. .

Deň otvorených dverí prebieha vždy prvý pondelok v mesiaci od 14. h priamo v kancelárii primátora, kedy môže ktorýkoľvek občan vkráčať priamo do kancelárie primátora bez toho, aby si potreboval dopredu rezervovať niektorý z voľných termínov. Každý názor a pripomienka od občana, ktorá počas Dňa otvorených dverí u primátora odznie, je zaznamenaná a v prípadoch, kedy je v kompetencii mesta situáciu riešiť, primátor na najbližšej porade poverí riešením konkrétneho pracovníka. Najčastejšie sa občania na primátora obracajú s otázkami ohľadom riešenia bytovej otázky a nájomného bývania, mestských poplatkov, mestskej zelene, psíčkarskej problematiky, podpory a spolupráce pri verejnoprospešných aktivitách, chýbajúcich parkovacích miest i nevhodného parkovania v meste. Prichádzajú aj s vážnejšími životnými osudmi, kedy je pomôcť naozaj ťažké.

Deň otvorených dverí u primátora zaviedol Andrej Hrnčiar v januári 2010 ako pokračovanie projektu Transparentné mesto, kedy si symbolicky ako prvého občana pozval prvého novorodenca v roku 2010. Tradícia Dňa otvorených dverí u primátora odvtedy pokračuje a teší sa peknému záujmu.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *