utorok - 21. mája, 2024
Eufory, Martinskí metalisti z Eufory sa v novom singli púšťajú do témy vojny

Martinskí metalisti z Eufory sa v novom singli púšťajú do témy vojny

Od vydania vydareného duetu Schizofrénia s legendárnou TANJOU prešlo už päť mesiacov a vychádzajúca slovenská hviezda power/heavymetalu EUFORY otvára nový rok ďalšou novinkou. Čakanie na svoj tretí štúdiový album sa martinská kapela rozhodla fanúšikom skrátiť v poradí druhým singlom Promise Of Tomorrow.

Pieseň sa zaoberá vážnou témou vojnových konfliktov. Eufory v texte podčiarkujú ich bezvýznamnosť a poukazujú na to, že je úplne jedno kto vo vojnovom konflikte zvíťazí a kto je na strane porazených. Žiadna strana, ani tá víťazná, svoj cieľ i tak nikdy úplne nedosiahne a vo vzduchu tak ihneď visí ďalší konflikt.

„Vojna plodí ďalšiu vojnu,“ hovoria členovia kapely. „Treba však spojiť sily a agresorovi sa spoločne postaviť. Na svete nikdy nevládol definitívny mier a jediným prísľubom do budúcnosti zostáva len vyhliadka na ďalší vojenský konflikt.“

So skutočne silným a predovšetkým aj dnes veľmi aktuálnym textom sa kapela opäť vrátila k angličtine. A ako obvykle ho doplnila kvalitnou energickou muzikou a Ľubošovým podmanivým spevom. Ale ako členovia naposledy sľúbili, nový album bude hudobne rozmanitý a Promise Of Tomorrow to len potvrdzuje. Kým prvý singel bol heavymetalovo rytmický, ten druhý v sebe skrýva omnoho dravšie riffy a široké refrény ozvláštnené výraznými samplami.

Kapela EUFORY sa nevyhýba žiadnym spoločenským témam vo svojej tvorbe.  Naposledy to bola téma rozdvojenosti osobnosti – Schizofrénia  a predtým skladba What a Shame, v ktorej kapela poukázala už v roku 2018  na pálčivý problém zneužívania detí v prostredí cirkvi.
Novinka vychádza vo forme lyrics videa v réžii rovnakých ľudí ako Schizofrénia. Vizuálna podoba pochádza z dielne Johna Kaimakamisa (spolupráca s Evergrey, Rotting Christ a pod.), produkciu a mixáž mal na starosti Adam Mičinec a mastering má opäť na svedomí Tony Lindgren (spolupráca s Amorphis, Arch Enemy, DragonForce, Powerwolf, Eluveitie a pod.)
Zdroj: Štefan Dibdiak, manažér Eufory

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …