piatok - 24. mája, 2024
parkovacie plošiny, Máte málo miesta? Ako si z jedného parkovacieho miesta urobiť dve?
Zdroj obrázka: happycreator/Shutterstock.com

Máte málo miesta? Ako si z jedného parkovacieho miesta urobiť dve?

Zvyšovanie osobného komfortu modernej doby sa dnes už prejavuje nielen v štýlovom zariadení našich interiérov, ale aj zväčšovaním vozového parku. Problémom je, že aj tento druh pokrytia  potrieb si vyberá svoju daň v podobe nedostatočného miesta na parkovanie, následkom čoho  vznikajú problémy. Možno ste ale nevedeli, že aj jedno dobré parkovacie miesto v garáži je možné určitými krokmi optimalizovať.

Dve parkovacie miesta, jedno pre vaše auto a druhé napríklad pre špeciálne paletovacie vozíky, vám umožní aj obmedzenej malej ploche vytvoriť šikovná parkovacia plošina.

Univerzálne parkovacie plošiny

Univerzálne parkovacie plošiny sú inovatívnym riešením pre úsporu priestoru a optimalizáciu využitia parkovacích plôch. Sú navrhnuté tak, aby umožnili parkovanie dvoch vozidiel na mieste, ktoré by inak zaberalo len jedno vozidlo.

Možné je to vďaka inteligentnému dizajnu, ktorý umožňuje vozidlám parkovať jedno na druhom. Týmto spôsobom je možné ušetriť až 50 % parkovacej plochy, čo je veľmi výhodné najmä v husto obývaných oblastiach alebo vo veľkých mestách.

Bezpečnosť a spoľahlivosť na vysokej úrovni

Parkovacie plošiny sú vybavené viacerými bezpečnostnými prvkami, aby zabezpečili ochranu používateľov a ich vozidiel. Sú vyrobené z vysoko kvalitnej ocele a majú najmodernejšie nástreky proti korózii, čo zabezpečuje ich dlhú životnosť aj pri nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Ďalšie bezpečnostné prvky zahŕňajú pancierové hydraulické hadice, mechanické istenie plošiny a bezpečnostnú lištu po obvode na ochranu proti úrazu. Plošiny tiež spĺňajú prísne štandardy EN 1570-1 a sú označené štítkom CE, čo zaručuje ich bezpečné a spoľahlivé použitie.

Užitočné funkcie a dobrá výkonnosť

Parkovacie plošiny majú nosnosť od 100 kg až do 50 ton, čo znamená, že sú vhodné pre rôzne typy vozidiel vrátane osobných áut, dodávok alebo dokonca nákladných vozidiel. Ich ovládanie je cez spoľahlivé elektromotory napájané 24V DC, čo zabezpečuje ich efektívny chod. Okrem toho majú rýchly zdvih automobilu bez zbytočného zdržovania a sú vybavené bezpečnostnými prvkami hydrauliky, ktoré zaisťujú ich bezpečnosť aj v prípade poruchy.

Inštalácia parkovacích plošín na vašom pozemku je efektívnym spôsobom, ako zvýšiť využitie parkovacích plôch a optimalizovať menší priestor. S ich pomocou je možné vytvoriť dve parkovacie miesta z jedného, čo je veľkou výhodou najmä v mestských oblastiach s obmedzeným miestom na parkovanie. Oceniť ich však môžete aj na stavbe pri práci s viacerými špeciálnymi prídavnými zariadeniami.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

rukavice na motorku, Tipy, vďaka ktorým budú vaše cesty na motorke vždy pohodlné a bezpečné

Tipy, vďaka ktorým budú vaše cesty na motorke vždy pohodlné a bezpečné

Jazda na motorke je pre mnohých z nás viac ako len spôsob dopravy – je …