piatok - 24. mája, 2024
inteligentné chladničky, Prečo sa hodí pripojiť chladničku k WiFi?

Prečo sa hodí pripojiť chladničku k WiFi?

Chladnička je neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne, ukladáme do nej potraviny, ktoré by sa inak mohli pokaziť, alebo také, ktoré máme radi chladené. Život si bez nej už nevieme predstaviť, šetrí nám čas aj financie. Už dávno ale nejde o chladiacu skriňu s dvierkami, dnešná chladnička toho vie oveľa viac.

Ohliadnutie do histórie

Kde sú tie časy, keď ľudia ukladali potraviny do keramických nádob a do pivnice. Nám dnes stačí otvoriť chladničku a vziať si z nej, čo potrebujeme, predtým tomu tak ale nebolo. Prví poľnohospodári si museli všetky potraviny sami vypestovať, museli si s nimi tiež vystačiť. Obchody tak, ako ich poznáme dnes, neexistovali.

Prvú akúsi chladničku vyrobila americká firma General Electric podľa patentov francúzskeho vynálezca Marcela Audiffrena v roku 1911. Bola ale taká drahá, že sa na trhu neuchytila, navyše bola hlučná a zaberala skutočne veľa miesta. Zmenu priniesol až ďalší pokus v roku 1927, vtedajší model sa predával a chladničku potom mala asi 60 % amerických domácností.

inteligentné chladničky, Prečo sa hodí pripojiť chladničku k WiFi?

Dnešné chladničky sú inteligentné

A to doslova. Chladničky si prešli mnohými premenami, keď sa povie chladnička, potom ide o skriňu, súčasťou ktorej je chladiaci stroj, vďaka ktorému je možné v chladničke uchovávať potraviny pri nízkej teplote. Súčasťou chladničky môže byť aj mraznička alebo mraziaci box na zamrazenie potravín a ich uchovanie po dlhší čas. Dnešné chladničky toho ale zvládnu oveľa viac, ide o inteligentné chladničky, ktoré často disponujú SMART funkciou. Vďaka nej je možné ich pripojiť aj na WiFi.

Inteligentné chladničky disponujú mnohými skvelými funkciami

Veľkou prednosťou inteligentných chladničiek je fakt, že sa pripájajú na internet, a vďaka tomu vám môžu ponúknuť celý rad zaujímavých a praktických funkcií, navyše vám umožnia ovládať chladničku na diaľku. Vy tak ani nemusíte stáť pred otvorenou chladničkou a zvládnete:

  • Regulovať na diaľku teplotu v chladničke
  • Sledovať zásoby potravín
  • Niektoré inteligentné chladničky vám dokonca pripravia nákupný zoznam podľa toho, čo v chladničke chýba, prípadne ponúknu recepty na jedlá, ktoré pripravíte z toho, čo v chladničke máte.
  • Vďaka inovatívnym technológiám udržíte potraviny dlhšie čerstvé.
  • Niektoré majú aj reproduktory, tak si prostredníctvom nich môžete púšťať na varenie obľúbenú hudbu.

Poteší vás aj to, že inteligentné chladničky, ktoré sa označujú aj ako smart chladničky, sú kompatibilné s rôznymi aplikáciami a zariadeniami, vďaka tomu ich môžete ovládať ako z inteligentného telefónu, tak aj z tabletu, prípadne aj pomocou hlasových asistentov.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

rukavice na motorku, Tipy, vďaka ktorým budú vaše cesty na motorke vždy pohodlné a bezpečné

Tipy, vďaka ktorým budú vaše cesty na motorke vždy pohodlné a bezpečné

Jazda na motorke je pre mnohých z nás viac ako len spôsob dopravy – je …