piatok - 23. februára, 2024
, Máte veľa povinností a neviete, kde vám hlava stojí? Ako to vyzerá, vám ukáže Peter Bažík v novom klipe

Máte veľa povinností a neviete, kde vám hlava stojí? Ako to vyzerá, vám ukáže Peter Bažík v novom klipe

Peter Bažík v týchto dňoch dokončil svoj nový klip ku skladbe „Ži a zabudni“. Text skladby, pod ktorým je podpísaná naša textárska legenda Kamil Peteraj, má silnú výpovednú hodnotu reflektujúcu emócie sprevádzajúce súčasný životný štýl nielen mladých ľudí.

Tento charakter sa preniesol aj do obrazového stvárnenia skladby. Mnohí totiž denne prežívajú ťažké životné chvíle, zapríčinené buď nadmernými pracovnými povinnosťami, vyčerpávajúcimi zdravotnými komplikáciami alebo častokrát neľahkým riešením rodinných či medziľudských vzťahov. Hudbu vytvoril Martin Kavulič , dvorný skladateľ Kristíny, ktorý je zároveň aj producentom skladby. Jej text disponuje hlbokým ľudským poslaním a hudobne je postavený na energii saxofónového sóla s tanečným rytmom zdvíhajúcim zo stoličiek aj netanečníkov.

Hlasový prejav Petra Bažíka dodal skladbe nástojčivosť a energiu, ktorá ľuďom dodá silu vstať, oprášiť sa, zabudnúť a žiť. Pri tvorbe klipu ku skladbe spojili sily producent Stano Guláš z agentúry Golden Entertainment a režisér i kameraman Michael „Majky“ Gejdosh zo SharmanFilm. Na stvárnenie „osobného“ démona každého z nás bol prizvaný umelecký klaun a mím Adrián Ohrádka (Teáter Komika), ktorý reprezentoval Slovensko na 8. ročníku Kids Euro Festival 2011 vo Washingtone.

Krátku sekvenciu si zatancovali Natália Horská a Sofia Sádecká z Fitness Aerobic Fanatik Bánov. Úvodnú kresbu pre klip vytvoril Boris Šimunek a za bicie sa posadil Adam Guláš, ktorý tento rok získal dve prvé miesta na II. celoslovenskej súťažnej prehliadke v hre na bicích nástrojoch. Klip sa nakrúcal v obci Bánov za podpory Obecného úradu, obyvateľov obce a šéfa obecného kultúrneho strediska Miloša Rybára. Okrem nevyhnutných strihov oddeľujúcich interiérové a exteriérové zábery, ako aj vlastný vnútorný svet hlavného predstaviteľa, bol klip natočený na jeden záber, čo so sebou prinieslo potrebu presnej synchronizácie jednotlivých účinkujúcich a použitej techniky v daných priestoroch.

Zdroj: Stano Guláš, Golden Entertainment

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martina Kapráliková, Talentovaná Martina Kapráliková spieva v novinke Tvár o hľadaní samých seba

Talentovaná Martina Kapráliková spieva v novinke Tvár o hľadaní samých seba

Najmladšia z rodu Kaprálikovcov napreduje v svojej speváckej kariére! Martina Kapráliková predstavuje novú, v poradí štvrtú autorskú …