sobota - 13. apríla, 2024
, Materská škola Jarná v Žiline sa zapojila do projektu Eurorozprávky

Materská škola Jarná v Žiline sa zapojila do projektu Eurorozprávky

Materská škola Jarná na sídlisku Hliny, ktorej zriaďovateľom je mesto Žilina, sa zapojila do výtvarného projektu Eurorozprávky. Materská škola si vyžrebovala rozprávku zo Slovinska s názvom Desiata dcéra od Frana Milčinskeho.

V materskej škole na Jarnej ulici na sídlisku Hliny v Žiline sa v stredu 20. apríla za účasti zástupcu primátora mesta Žilina Antona Trnovca a vedúcej odboru školstva a mládeže Mestského úradu v Žiline Nory Zapletajovej uskutočnila prezentácia výtvarného projektu Eurorozprávky, do ktorého je táto materská škola zapojená. Na prvom spoločnom stretnutí účastníkov projektu si materská škola vyžrebovala rozprávku zo Slovinska s názvom Desiata dcéra od Frana Milčinskeho.

Každá rozprávka tohto projektu hravým spôsobom zavedie naše deti do blízkeho i vzdialeného sveta európskeho spoločenstva. 57 materských škôl z jednotlivých miest Slovenska bude maľovať a priestorovo stvárňovať 28 rozprávok zo všetkých členských krajín EÚ typických pre jednotlivé krajiny. Prostredníctvom spontánnej detskej tvorby tak Slovensko bude prezentované ako mladá, moderná a dynamická krajina.

Realizácia tejto myšlienky by mala ukázať krásne hodnoty vytvorené deťmi v Európe a mala by priniesť radosť nielen deťom, autorom, pedagógom, pracovníkom EÚ, ale aj širokej verejnosti. Výtvarný projekt Eurorozprávky pre deti materských škôl z 28 slovenských miest a európskej školy v Bruseli vznikol pri príležitosti predsedníctva SR v rade EÚ.

, Materská škola Jarná v Žiline sa zapojila do projektu Eurorozprávky

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *