pondelok - 25. septembra, 2023
, ŽSR opravia železničné priecestie vo Svrčinovci

ŽSR opravia železničné priecestie vo Svrčinovci

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú v termíne 23. a 24. apríla opravovať frekventované železničné priecestie (s jedinečným identifikačným číslom SP0107) situovanom vo Svrčinovci pri zastávke, na ktorom sa železničná trať medzi ŽST Čadca a ŽST Čierne pri Čadci križuje s mimoriadne vyťaženou cestou I. triedy.

Dôvodom opravných prác na priecestí je veľmi vysoká premávka nákladných automobilov, v dôsledku čoho sa tvoria tzv. koľaje v asfalte. Tiež  v oblasti priecestia dochádza k uvoľneniu koľajníc a praskaniu asfaltu s tvorením výtlkov. Cieľom tejto výluky je  dotiahnuť, prípadne vymeniť zlomené  upevňovadlá, ktoré držia koľajnice v podkladniciach a podbiť výškové rozdiely  v oblasti priecestia s automatickou strojnou podbíjačkou. Nakoniec sa novou pokládkou asfaltu obnovia nábehy cestnej komunikácie k priecestnej konštrukcii, aby bol zabezpečený plynulý a bezpečný prechod cez železničné priecestie.

Opravné práce sa budú realizovať 23. apríla v čase od 7.45 do 18.00 h a 24. apríla v čase od 7.45 do 12.30 h. Počas týchto výluk budú z činnosti vypnuté zabezpečovacie zariadenia priecestí v km 3,532 (JIČ SP0106), km 4,918 (JIČ  SP0108) a km 5,468 (JIČ SP0109). Vo všetkých prípadoch ide o križovania trate s miestnymi komunikáciami.

Pre účastníkov cestnej dopravy bude železničné priecestie vo Svrčinovci úplne uzatvorené v čase od 7.00 hod. prvého dňa výluky do 19.00 hod. druhého dňa výluky nepretržite. Pre cestnú dopravu je prenosným dopravným značením vyznačená obchádzková trasa cez náhradné železničné priecestie, ktoré bude dočasne zriadené o 13 metrov ďalej od pôvodného priecestia.

Uvedené činnosti ŽSR vykonávajú vlastnými kapacitami, s predpokladaným finančným nákladom približne 6.000 €

Počas výluky budú vybrané vlaky osobnej dopravy odrieknuté a nahradené autobusovou dopravou (NAD). V tarifných bodoch Čadca, Čierne pri Čadci, Čierne-Polesie, Skalité-Serafínov a Zwardoň PL budú autobusy NAD zastavovať pred výpravnými budovami.

Náhradné zastávky NAD budú zriadené pre:
– železničnú zastávku Svrčinovec – na zastávke dopravcu SAD „Svrčinovec, rázcestie“,
– železničnú zastávku Čierne pri Čadci zastávka – na hlavnej ceste oproti železničnej
zastávke,
– železničnú zastávku Skalité zastávka – na zastávke dopravcu SAD „Skalité, Šimurda“,
– železničnú stanicu Skalité – na zastávke dopravcu SAD „Skalité, žel.st.“,
– železničnú zastávku Skalité pod Poľanou – na hlavnej ceste oproti železničnej zastávke,
– železničnú zastávku Skalité-Kudlov – na hlavnej ceste oproti obchodu Družba.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku opravy železničného priecestia a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Autor: Martina Pavliková/hovorkyňa ŽSR
Foto: youtube.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *