piatok - 21. júna, 2024
, Mesiac architektúry v Považskej galérii umenia v Žiline

Mesiac architektúry v Považskej galérii umenia v Žiline

Považská galéria umenia v Žiline, Slovenská komora architektov a Spolok slovenských architektov pozývajú všetkých nadšencov umenia na otvorenie výstav v rámci podujatia Mesiac architektúry v Považskej galérii umenia, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 28. januára o 17.00 hod.

Výstavný projekt Mesiac architektúry v Považskej galérii umenia stavia na tradícii pravidelných prezentácií architektúry vo výstavných priestoroch galérie v mesiaci február. Cieľom podujatia je predstaviť verejnosti architektonické diela, ktoré vznikli za posledné obdobie. Jeho dlhodobým zámerom je „stimulovať“ architektov v regióne, aby sa zapojili do prezentácie svojej tvorby, ako aj popularizovať medzi verejnosťou význam architektúry v rámci kultúrneho a životného prostredia v našom regióne. Hlavnou náplňou podujatia je výstavná činnosť, realizovaná v spolupráci so Slovenskou komorou architektov či Spolkom architektov Slovenska, zameriavajúc sa na prezentáciu domácich ale aj zahraničných architektonických diel a autorov prostredníctvom propagácie ich aktivít. Zámerom projektu je tiež vytvárať priestor na profesionálnu komunikáciu a podporu tvorby v oblasti architektúry v rámci regiónu.

Aktuálny v poradí druhý ročník Mesiaca architektúry v Považskej galérii umenia pozostáva z viacerých výstav prezentujúcich a sumarizujúcich dianie v oblasti architektúry za rok 2015, teda prostredníctvom súťažných podujatí celoslovenského významu . Je to jednak výstava všetkých súťažných diel prihlásených do súťaže CE∙ZA∙AR 2015, Cena za architektúru Slovenskej komory architektov. Ďalej je to výstava organizovaná v spolupráci so Spolkom architektov Slovenska, prezentujúca víťazný projekt ocenený Cenou Dušana Jurkoviča v roku 2015. Ďalším zámerom podujatia je predstavovať tvorbu miestnych architektov pôsobiacich v žilinskom regióne, pričom sa tento ročník zameria na profil žilinských architektov jednej generácie. Samostatnými výstavami tu budú zastúpení architekti Viera Mecková, Stanislav Toman a Oto Sedlák.

Podujatie Mesiac architektúry v Považskej galérii trvá do 28. februára.

, Mesiac architektúry v Považskej galérii umenia v Žiline

Autori: Milan Mazúr, Dušan Voštenák
Foto: oficiálny plagát, zilinsky-kraj.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *