štvrtok - 29. februára, 2024
, Mesto dbá o estetický vzhľad Žiliny
Ilustračné foto

Mesto dbá o estetický vzhľad Žiliny

Súčasné vedenie mesta neustále dbá na to, aby bola v rámci možností samosprávy zabezpečená maximálna starostlivosť o všestranný rozvoj územia a jej obyvateľov. Negatívny dopad na estetické vnímanie mesta Žilina má práve existencia čiernych skládok, ktoré sa likvidujú po nedisciplinovaných občanoch z peňazí daňových poplatníkov. Hoci ich počet za posledné štyri roky radikálne klesol, samospráva nemá dostatok financií na ich definitívnu likvidáciu. Aj z toho dôvodu mesto Žilina požiadalo o finančnú dotáciu vo výške 29 000 eur Environmentálneho fondu. Uvedená výška finančných prostriedkov bude použitá na sanáciu miest s nezákonne umiestneným odpadom, čiže odstránenie čiernych skládok v lokalitách Brodno, Budatín, Mojšová Lúčka, Považský Chlmec, Závodie a centrum mesta Žilina. Okrem zlepšenia estetického vzhľadu sa odstránením čiernych skládok zníži aj možný výskyt a koncentrácia hlodavcov.

„Nerozumiem tým ľuďom, ktorí voľne vysypú odpad do prírody. Mesto Žilina vytvára dostatok priestoru na to, aby sa občania mohli zbaviť odpadu ekologicky. Okrem riadneho zvážania a likvidovania komunálneho odpadu organizujeme pravidelne aj zber elektroodpadu, v rámci jarného a jesenného upratovania sú po meste rozmiestnené veľkokapacitné kontajnery a k dispozícii je aj Zberný dvor na Jánošíkovej ulici. Musíme sa zamyslieť nad tým, ako chceme žiť, a ako budú žiť naše budúce generácie,“ odkázal viceprimátor Patrik Groma tým, ktorým nezáleží na životnom prostredí a bezohľadne vytvárajú čierne skládky.

Zberný dvor na Jánošíkovej ulici v centre mesta je otvorený pre Žilinčanov v pracovné dni od 10.00 do 18.00 hod., v sobotu od 8.00 do 12.00 hod. Zároveň sa mesto Žilina obracia na verejnosť s prosbou o pomoc, aby v prípade znečisťovania životného prostredia na celom území mesta, či pri podozrení na zakladanie čiernych skládok, neodkladne kontaktovali Mestskú políciu Žilina na tel. čísle 159.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *