utorok - 27. februára, 2024
, Mesto deložuje občanov, ktorí nie sú ochotní si plniť svoje povinnosti

Mesto deložuje občanov, ktorí nie sú ochotní si plniť svoje povinnosti

Súčasné vedenie mesta dbá o to, aby zákon a všeobecne záväzné nariadenia mesta Žilina platili rovnako pre každého obyvateľa nášho mesta. Tí, ktorí nie sú ochotní rešpektovať tieto ustanovizne, sú sankcionovaní v intenciách platnej legislatívy SR. Mesto dnes deložovalo rodiny zo 4 bytov Bratislavskej ulice, ktoré si odmietali plniť záväzky voči samospráve.

Mesto Žilina dnes deložovalo rodiny zo 4 bytov Bratislavskej ulice, ktoré už dlhšiu dobu odmietali platiť nájomné za pridelené mestské byty. Rovnako sa odmietali prispôsobiť aj kultúrnemu spôsobu života bežného človeka. Dôkazom asociálneho správania je zdevastovaný bytový dom č. 52 na Bratislavskej ulici, ako aj veľké znečistenie tejto lokality.

„Som primátorom všetkých Žilinčanov, ale nie je možné tolerovať asociálne správanie niektorých obyvateľov, ktorí negatívne vplývajú na naše mesto. Ak niekto odmieta platiť nájomné za mestský byt, devastuje nielen miestnosti, kde býva, ale celú bytovku až do takej miery, že je ohrozená až statika stavby, nemôže byť v postavení toho, kto si riadne plní svoje povinnosti a slušne žije ako desaťtisíce iných Žilinčanov. Preto mesto nemalo inú možnosť, ako deložovať takýchto obyvateľov,“ vyjadril sa dnes primátor Žiliny Igor Choma.

Rovnako sa zistilo, že tieto osoby nelegálne ubytovávali v mestských nájomných bytoch ďalšie osoby. V jednoizbovom byte tak žilo viac ako 8 osôb, čo je neprijateľné aj z hľadiska hygieny. „Ak sa niekto otvorene odmieta prispôsobovať normálnemu spôsobu života, je preto absurdné, aby z daní riadne žijúcich ľudí mu bol neustále rekultivovaný byt, ktorý do roka zničí. Voči všetkým takýmto osobám budeme nekompromisne a rázne postupovať,“ dodal zástupca primátora Patrik Groma pri deložovaní neprispôsobivých občanov.

Mesto Žilina má v pláne v dohľadnej dobe zbúrať ďalších 6 domov, ktoré obývajú neprispôsobiví občania a užívajú mestský majetok bez právneho titulu.

, Mesto deložuje občanov, ktorí nie sú ochotní si plniť svoje povinnosti

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *