nedeľa - 14. júla, 2024
, Svetový úspech Celeste Buckingham: Prebojovala sa do americkej hitparády Billboard Chart!

Svetový úspech Celeste Buckingham: Prebojovala sa do americkej hitparády Billboard Chart!

Pred troma rokmi si Amerika všimla speváčku Celeste Buckingham vďaka jej singlu  Run Run Run. Úspech hitu vystrelil slovenskú hviezdu až do top trojice vtedajších objavov roka v hudobných cenách Radio Disney Awards. V týchto dňoch prichádza z USA ďalšia výborná správa o prelomovom úspechu našej speváčky za veľkou mlákou.

Jej singel Crushin´ My Fairytale zaznamenal len pred pár dňami historický úspech. V celosvetovej konkurencii sa mu podarilo prebojovať sa do najprestížnejšej americkej hitparády, Billboard Chart!

V spoločnosti najväčších svetových hviezd

Tri roky po úspešnom vstupe na americký hudobný trh si Celeste Buckingham pripisuje na svoje konto ďalší veľký triumf. Len 20-ročnej slovenskej speváčke sa v týchto dňoch podarilo prebojovať do celosvetovo najprestížnejšieho a najsledovanejšieho amerického hudobného rebríčka Billboard!

Talentovaná Slovenka sa tak po prvýkrát vo svojej hudobnej kariére ocitá v prestížnej hitparáde Billboard Mainstream TOP 40 Indicator Chart v bezprostrednej blízkosti hviezd ako Taylor Swift, Ellie Goulding, Selena Gomez, Rihanna či Justin Bieber.

Čítajte aj: Skladba „Hello” získala zaujímavú podobu. Pripravte sa na búrlivú dávku zábavy! >>

Neskutočne sa teším z toho, že jedna z mojich pesničiek takto nečakane prerazila v americkej hitparáde. Som vďačná za to, že mám úžasných fanúšikov, ktorí ma neustále podporuju v tom, čo robím. Dúfam, že pesnička bude naďalej stúpať hore a že sa Američanom bude páčiť moja tvorba,“ teší sa Celeste Buckingham.

Kým Európa počúva Hello, Amerika si zamilovala Crushin´ My Fairytale

V Európe Celeste tento mesiac predstavila svoj najnovší singel, pop-rockovú šoubiznisovú hymnu Hello. V prestížnej americkej hitparáde, však aktuálne závratnou rýchlosťou stúpa singel Crushin´ My Fairytale, ktorý mal v Európe premiéru koncom roka 2013. Americké rádiá a verejnosť však zaujal až teraz.

Pre Celeste, všetkých spolupracovníkov tu i v USA a tiež pre celú slovenskú a českú hudobnú scénu je to obrovský úspech, keďže ide pravdepodobne o historicky prvé umiestnenie nášho domáceho interpreta v jednom z TOP rebríčkov svetovo naujznávanejšej platformy BILLBOARD.COM. Konkrétne The Billboard Mainstream Top 40 Indicator Chart je rebríček zostavovaný na základe hraností skladieb hlavných referenčných rádií v USA s formátom AC (adult contemporary) a CRH (contemporary hit radio),“ vysvetľuje speváčkin manažér Lumír Mati.

Z 39. miesta na priečku číslo 36

Debutový vstup slovenskej speváčky bol v USA oficiálne zaznamenaný a zverejnený v Billboard Chart 22. marca 2016. Podľa aktuálnych výsledkov singel v hitparáde poskočil o ďalšie tri priečky vyššie, na 36. miesto.

O singli Crushin´ My Fairytale

Singel Crushin´ My Fairytale vyšiel na speváčkinom druhom sólovom albume Where I Belong (2013) vo vydavateľstve Buckingham Entertainment Group. Rovnako ako Celestine predošlé hity, vznikal z jej vlastného pera. Ruku k dielu priložil i Američan Jon White, ktorý spolu s ňou písal tiež starší duet so sestrou Carmel GONE. Produkčne zastrešili Crushin´ My Fairytale David Garcia a Brian Foraker z Nashville, Tennessee.

Autor: Lumír Mati
Foto: Martin Hudák, Nicole Lieskovská
Video: youtube.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Peter Juhas, Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *