sobota - 18. mája, 2024
, Mesto Martin chce pomôcť podnikateľom
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Mesto Martin chce pomôcť podnikateľom

Opatrenia v súvislosti so zamedzením šírenia koronavírusu  SARS – CoV – 2 ovplyvnili do značnej miery podnikateľov po celom Slovensku. Mesto Martin tým svojim chce pomôcť na začiatok prostredníctvom možnosti ponechania letných terás.

Mesto Martin vyšlo v ústrety podnikateľom v gastronómii, pohostinských a reštauračných službách a ponúka im možnosť ponechania vonkajších sezónnych sedení pred ich prevádzkami aj po letnej sezóne, ktorá oficiálne skončila 31.10.2020. Tieto priestranstvá využívané na umiestnenie sezónnych sedení (letné terasy a exteriérové sedenie) sú momentálne podľa nariadenia vlády zo dňa 14. októbra jediné miesta, kde síce v obmedzenom počte a s rôznymi podmienkami, môžu zákazníci vypiť svoj nápoj, skonzumovať občerstvenie, prípadne si ho zobrať so sebou, keďže v kamenných prevádzkach to nie je možné.

V prípade, že takáto prevádzka mala v sezóne schválené v zmysle platných právnych predpisov a legislatívy mesta Martin sezónne sedenie a prevádzkovateľ má záujem toto ponechať aj v mesiacoch november až apríl, môže o ňu požiadať mesto Martin prostredníctvom oddelenia majetku, a to na telefónnych číslach +421 43 4204 197, +421917 855 014 alebo e-mailom na: ivankova@martin.sk, mlyncekova@martin.sk.

Zddroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …