piatok - 24. mája, 2024
, Mesto Martin chce zapojiť občanov do plánovaného rozvoja mesta
Ilustračné foto

Mesto Martin chce zapojiť občanov do plánovaného rozvoja mesta

Mesto Martin ponúka občanom možnosť zapojiť sa do tvorby strategického dokumentu na roky 2016 až 2023. Kto chce niečo zmeniť alebo vylepšiť, môže jednoducho vyjadriť svoj názor prostredníctvom dotazníka.Program hospodárskeho, sociálneho a kultúrneho rozvoja mesta Martin na roky 2016 – 2023 je základným dokumentom, na základe ktorého bude mesto usmerňovať rozvojové aktivity v najbližších rokoch. Je tiež dôležitou oporou pri predkladaní žiadostí o nenávratné finančné príspevky EÚ na projekty samosprávy a iných subjektov pôsobiacich na území mesta Martin.

Mesto potrebuje stanoviť prioritné oblasti, ktoré bude finančne podporovať, aby kvalita života Martinčanov narastala a aby mesto bolo častejším cieľom domácich i zahraničných turistov. Jednotlivé časti tohto strategického dokumentu spracúva Rozvojová agentúra Žilinského samosprávneho kraja. Podieľajú sa na ňom aj pracovné skupiny zložené z poslancov mestského zastupiteľstva, pracovníkov mestského úradu a externých expertov v jednotlivých oblastiach.

Mesto na tieto potreby vytvorilo dotazník, ktorý je občanom dostupný v elektronickej podobe na internetovej stránke mesta alebo na oficiálnej facebookovej stránke mesta Martin. Tlačenú podobu dotazníku nájdete v Informačnej kancelárii vo vestibule Mestského úradu v Martine i v Turisticko-informačnej kancelárii. Na vyplnenie dotazníka máte čas do konca augusta.

Dotazník nájdete na www.martin.sk/dotaznik.

foto: gavis.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *