streda - 24. apríla, 2024
, Mesto Martin muselo požiadať Ministerstvo financií o nútenú správu

Mesto Martin muselo požiadať Ministerstvo financií o nútenú správu

Mesto Martin musí schváliť krízový rozpočet. Aj o tejto téme rokovali vo štvrtok, 10. marca, mestskí poslanci Mestského zastupiteľstva na Mestskom úrade v Martine. 

Mesto Martin prehralo súdny spor o pohľadávku vo výške 8,6 milióna eur v kauze Lyžiarskeho strediska Martinské hole. Najvyšší súd na konci februára zamietol mimoriadne dovolanie generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára. Pre mesto Martin to znamená, že rozsudok je tak vykonateľný a na jeho základe musí mesto Martin uhradiť pohľadávku voči súkromnej firme PK Faktoring.

, Mesto Martin muselo požiadať Ministerstvo financií o nútenú správuMesto Martin bude podľa jeho primátora Andreja Hrnčiara pokračovať v boji. „Pretože túto nespravodlivosť spôsobila štátna inštitúcia, ktorou Generálna prokuratúra je, obrátili sme sa aj na Ústavný súd. Pôjdeme aj na Európsky súd pre ľudské práva do Štrasburgu. Sme pripravení súdiť sa so Slovenskou republikou vtedy, keď vyčerpáme všetky zákonné možnosti,“ zdôraznil martinský primátor.

Za bývalého primátora Stanislava Bernáta malo mesto Martin v roku 1995 vložiť do spoločnosti Lyžiarske stredisko Martinské hole nepeňažný vklad v podobe martinského hotela Turiec a chaty Magistrát. V roku 2002 štatutárni zástupcovia Lyžiarskeho strediska Martinské hole zažalovali mesto Martin a žiadali zaplatiť vyše 103 miliónov slovenských korún (3,42 milióna eur).

Foto: martin.sk, SITA

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *