štvrtok - 13. júna, 2024
, Mesto Martin pocíti Človečinu v Turci

Mesto Martin pocíti Človečinu v Turci

Priatelia fotografie sa môžu opäť tešiť na zaujímavú tematickú foto výstavu s názvom „Človečina v Turci“. Výstava vznikla a bude prezentovaná počas mesiaca  fotografie a chce prezentovať viacero tém, v ktorých ľudská stopa zohráva vždy významnú stopu.

Výstavu pripravil fotoklub TuFoTím a Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. TuFoTím je mladý fotoklub spájajúci foto-nadšencov z Turca so zameraním na rôzne fotogragické žánre. Fotografujú krajinu, prírodu, portréty, streetku aj abstrakciu. „Názov „Človečina v Turci“ vyjadruje jednak lokalitu, v ktorej boli zábery získané a zároveň naznačuje, že všetky fotografie v sebe nesú pôsobenie človeka.

Výstava sa skladá z troch kolekcií. Prvá kolekcia zaznamenáva udalosti z uplynulého roka 2018. Sú tu športové podujatia, dokumentárne zábery z upratovania po požiari Martinskej tržnice, z protestov na námestí, či osláv založenia Československa. Druhú tvoria fotografie, kde divák ľahko rozpozná čosi typické pre náš región, a pritom sa dej na fotografii mohol odohrať kedykoľvek. Rozostavaná dlažbu na Martinskej pešej zóne, Mošovský jarmok, prerábka v typickej tehlovej bytovke, ferratový výstup na Martinské Hole, ľúbivý portrét v prostredí Múzea slovenskej dediny.

Tretia kolekcia je výsledkom fotografickej hry, kedy členovia klubu počas jedného dňa fotografovali každú hodinu niečo vo svojom okolí. Je to osobná výpoveď autorov, ktorá divákom umožňuje nahliadnuť do ich bežného dňa a ukazuje ich fotografické zručnosti.

Verejnosti bude výstava sprístupnená od 23. novembra do 3. decembra 2018 v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine. Vernisáž výstavy bude 22. novembra 2018 o 17.00 h.

Zdroj: TKS Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …