nedeľa - 25. februára, 2024
Mesto Martin, Mesto Martin predstavilo na Deň detí projekt „Spoznaj Martin s Martinkom“

Mesto Martin predstavilo na Deň detí projekt „Spoznaj Martin s Martinkom“

Objavuj a spoznaj spolu s nami zaujímavé miesta v Martine. V meste, ktoré je národným a kultúrnym centrom Slovákov. Príď si aj ty do Turistického informačného centra mesta Martin (budova Millénia) po svojho vlastného papierového sprievodcu, navštív pamiatky v meste Martin a zbieraj pečiatky. Okrem toho, že sa veľa naučíš o histórii a kultúre nášho mesta, na konci dostaneš aj zaslúženú odmenu, ktorá určite poteší. Projekt „Spoznaj Martin s Martinkom“ bol oficiálne predstavený na Deň detí.

Mesto Martin v spolupráci s Kultúrnou scénou pripravilo deťom v stredu 1. júna pri príležitosti Dňa detí na Divadelnom námestí od rána kultúrny program plný hudby, tanca a súťaží. V rámci programu pre deti bol predstavený projekt „Spoznaj Martin s Martinkom“, ktorý bol vynovený a obohatený o nové lokality. Primátor mesta Martin Ján Danko tento projekt predstavil deťom spoločne aj s maskotom „Martinkom“. „Dnešný deň je dňom, ktorým by sa mala začať ďalšia etapa v šírení dobrého mena mesta Martin, nielen v meste a okolí, ale aj po celom Slovensku a po svete. Naši mladí, aby mohli toto dobré meno šíriť ďalej, musia naše mesto dobre poznať. V tom by im mohla pomôcť brožúrka, v ktorej nájdu všetky informácie o meste, nielen z kultúrneho, ale aj historického hľadiska,“ povedal primátor mesta Ján Danko. Celkovo je v brožúrke 18 významných miest, ktoré sa nachádzajú v Martine (historické, kultúrne, turistické, športové, a pod.), ktoré môžu deti spolu s rodičmi navštíviť. Cieľom projektu je predstaviť a najmä vtiahnuť aj mladšie ročníky, aby spoznali mesto Martin z rôznych sfér. Každé miesto má v brožúrke bližšie informácie o tom, kde sa nachádza a čím je známe. Deti môžu, po navštívení aspoň 10 miest a obdržaní pečiatok z daných lokalít, v brožúrke získať odznak Martinka a diplom. Po obdržaní 15 a viac pečiatok môžu získať odznak, diplom a k tomu aj odmenu. Svojho „sprievodcu“ (brožúru) následne treba priniesť do Turistického informačného centra v Milléniu, kde si odmenu deti vyzdvihnú.
Zámer projektu má celoslovenský charakter a na stránke www.zazimartin.sk má vlastné miesto. Projekt by mal spríjemniť rodinám s deťmi pobyt v Martine, hravou a zábavnou formou im ukázať mesto a najmä zvýšiť záujem a povedomie o významných miestach. Do projektu sa zapojili materské a základné školy, ako aj Centrum voľného času Kamarát.

Zdroj: TS, Ing. Jana Kopecká

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …