utorok - 23. júla, 2024
Mesto Martin, Mesto Martin predstavilo na Deň detí projekt „Spoznaj Martin s Martinkom“

Mesto Martin predstavilo na Deň detí projekt „Spoznaj Martin s Martinkom“

Objavuj a spoznaj spolu s nami zaujímavé miesta v Martine. V meste, ktoré je národným a kultúrnym centrom Slovákov. Príď si aj ty do Turistického informačného centra mesta Martin (budova Millénia) po svojho vlastného papierového sprievodcu, navštív pamiatky v meste Martin a zbieraj pečiatky. Okrem toho, že sa veľa naučíš o histórii a kultúre nášho mesta, na konci dostaneš aj zaslúženú odmenu, ktorá určite poteší. Projekt „Spoznaj Martin s Martinkom“ bol oficiálne predstavený na Deň detí.

Mesto Martin v spolupráci s Kultúrnou scénou pripravilo deťom v stredu 1. júna pri príležitosti Dňa detí na Divadelnom námestí od rána kultúrny program plný hudby, tanca a súťaží. V rámci programu pre deti bol predstavený projekt „Spoznaj Martin s Martinkom“, ktorý bol vynovený a obohatený o nové lokality. Primátor mesta Martin Ján Danko tento projekt predstavil deťom spoločne aj s maskotom „Martinkom“. „Dnešný deň je dňom, ktorým by sa mala začať ďalšia etapa v šírení dobrého mena mesta Martin, nielen v meste a okolí, ale aj po celom Slovensku a po svete. Naši mladí, aby mohli toto dobré meno šíriť ďalej, musia naše mesto dobre poznať. V tom by im mohla pomôcť brožúrka, v ktorej nájdu všetky informácie o meste, nielen z kultúrneho, ale aj historického hľadiska,“ povedal primátor mesta Ján Danko. Celkovo je v brožúrke 18 významných miest, ktoré sa nachádzajú v Martine (historické, kultúrne, turistické, športové, a pod.), ktoré môžu deti spolu s rodičmi navštíviť. Cieľom projektu je predstaviť a najmä vtiahnuť aj mladšie ročníky, aby spoznali mesto Martin z rôznych sfér. Každé miesto má v brožúrke bližšie informácie o tom, kde sa nachádza a čím je známe. Deti môžu, po navštívení aspoň 10 miest a obdržaní pečiatok z daných lokalít, v brožúrke získať odznak Martinka a diplom. Po obdržaní 15 a viac pečiatok môžu získať odznak, diplom a k tomu aj odmenu. Svojho „sprievodcu“ (brožúru) následne treba priniesť do Turistického informačného centra v Milléniu, kde si odmenu deti vyzdvihnú.
Zámer projektu má celoslovenský charakter a na stránke www.zazimartin.sk má vlastné miesto. Projekt by mal spríjemniť rodinám s deťmi pobyt v Martine, hravou a zábavnou formou im ukázať mesto a najmä zvýšiť záujem a povedomie o významných miestach. Do projektu sa zapojili materské a základné školy, ako aj Centrum voľného času Kamarát.

Zdroj: TS, Ing. Jana Kopecká

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …