streda - 24. apríla, 2024
, Mesto Martin predstavuje smart komunikáciu
Foto: Mesto Martin

Mesto Martin predstavuje smart komunikáciu

Informácie zo samosprávy si už nemusíte hľadať na webovej stránke, prídu vám priamo do mobilu. Stačí si stiahnuť mobilnú aplikáciu, registrovať sa a vybrať si oblasti zo života v meste, ktoré vás zaujímajú. Mesto Martin predstavuje jednu z najväčších európskych komunikačných platforiem dostupnú pre obyvateľov a návštevníkov mesta: Munipolis.

Rýchlejšie, efektívnejšie a bezpečnejšie informácie obyvateľom mesta priamo do mobilného telefónu – to je cieľom zavedenia mobilnej aplikácie Munipolis v Martine. Prostredníctvom jednoduchej mobilnej aplikácie budete vždy informovaní o dianí v oblastiach, ktoré vás zaujímajú. Obyvatelia a návštevníci mesta budú môcť prostredníctvom Munipolisu zasielať aj spätnú väzbu a reagovať na podnety.

„ 21. storočie je vekom technológií, k čomu prispela aj súčasná pandémia koronavírusu SARS – CoV – 2. Som nesmierne rád, že aj napriek zdržaniu dnes predstavujeme ucelený, rýchly, bezpečný a efektívny komunikačný systém, ktorý obyvateľom zaručí presné informácie z mesta bez akýchkoľvek dezinformácií. Aplikáciu plánujeme využívať aj na prieskumy verejnej mienky, dotazníky a participatívny rozpočet. Zavedenie Munipolisu je prvým z komplexného riešenia komunikácie mesta priamo k občanom a verím, že si ho obyvatelia a návštevníci nášho mesta obľúbia,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko. Systém Munipolis umožňuje kontaktovať vybrané skupiny obyvateľstva pomocou kombinácie viacerých kanálov. Okrem push notifikácií a SMS správ umožňuje posielať mailingy, hromadné hlasové správy, či vytvárať ankety a participačné projekty. Zvláda taktiež integráciu so sociálnymi sieťami, turistickými organizáciami a portálmi na nahlasovanie občianskych podnetov. Munipolis bude aj dôležitým pilierom krízovej komunikácie, keďže dokáže podať všetky potrebné informácie v priebehu niekoľkých minút.

„Sme radi, že náš systém sa rozhodlo používať ďalšie slovenské mesto. Mesto Martin osobne považujem za skvelý dôkaz, že sa dlhodobá investícia do vzťahov a dialógu s občanmi vypláca a preukázateľne zvyšuje kvalitu života obyvateľov mesta. Vážime si, že im v tom odteraz bude pomáhať aj systém Munipolis,“ povedal Ondrej Švrček, šéf platfomy Munipolis. „Mesto Martin sa tak stane súčasťou siete smart komunikácie s globálnymi ambíciami, ktorá je už teraz najväčšou stredoeurópskou a jednou z najväčších európskych. Je tiež zaujímavé povedať, že tím, ktorý vyvíja Munipolis je česko-slovenský.“

Vzhľadom na to, že mesto Martin už krízový systém komunikácie prostredníctvom SMS správ malo, všetky kontakty sa automaticky preklopili do nového systému. Martinčania, ktorí už registrovaní boli teda nemusia žiadať o novú registráciu, ale len si stiahnu aplikáciu, kde bude predvolené mesto Martin ako rezidentné. „Odporúčame všetkým užívateľom, aby si po stiahnutí aplikácie doplnili profil a vybrali oblasti, z ktorých budú chcieť dostávať čerstvé informácie. Mesto plánuje zasielať aj správy cielené na vybrané skupiny obyvateľstva ako napríklad seniori, študenti či matky s deťmi, doplnila hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Okrem mesta Martin využíva na Slovensku Munipolis už 14 obcí a inštitúcií. V Česku sa jedná o najrozšírenejší systém pre komunikáciu samospráv s občanmi, ktorý využíva viac ako 1 500 – teda štvrtina českých obcí vrátane mestských častí Prahy, Brna a Ostravy. Do systému je zapojených viac ako pol milióna užívateľov.

Ako na to?

Nový užívateľ

 1. Stiahnite si aplikáciu Munipolis/Mobilný Rozhlas (SK) z iStore alebo Google Play
 2. Prihláste sa pomocou telefónneho čísla alebo facebookového profilu ako nový užívateľ
 3. Vyplňte svoj profil
 4. Vyberte si svoje rezidentné mesto
 5. Vyberte si odberové skupiny
 6. Svoje nastavenia uložte

Užívateľ už registrovaný v SMS Infokanále

 1. Stiahnite si aplikáciu Munipolis/Mobilný Rozhlas (SK) z iStore alebo Google Play
 2. Prihláste sa pomocou telefónneho čísla
 3. Rezidentné mesto je automaticky nastavené
 4. Vpravo dolu pri ikone profil zvoľte nastavenia účtu a vyplňte svoj profil
 5. Vpravo dolu pri ikone profil zvoľte výber sledovaných miest/obcí – automaticky zobrazí mesto Martin
 6. Kliknite na logo mesta Martin a po zobrazení nastavení pre Martin vyberte odberové skupiny
 7. Svoje nastavenia uložte

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl …