štvrtok - 18. júla, 2024
, Mesto Martin prezentovalo svoje projekty na Rade Európy v Štrasburgu

Mesto Martin prezentovalo svoje projekty na Rade Európy v Štrasburgu

Viceprimátor mesta Imrich Žigo prezentoval martinské projekty a iniciatívy na pôde Rady Európy v rámci zasadnutia Kongresu miestnych a regionálnych samospráv.

Obce a mestá majú významné postavenie nielen v rámci jednotlivých krajín, ale sú tiež jedným z najdôležitejších zdrojov inšpirácie pre medzinárodnú spoluprácu. Jednou z platforiem, v rámci ktorých môžu obce svoju činnosť prezentovať je Kongres miestnych a regionálnych samospráv pri Rade Európy v Štrasburgu. Hlavným poslaním Kongresu je budovať efektívnu miestnu a regionálnu správu, pričom je dôraz kladený predovšetkým na skúsenosti a projekty jednotlivých miest. Keďže mesto Martin je dlhodobo lídrom v oblasti otvorenosti, inovácií a transparentnosti, nebolo prekvapením, že jeho príbeh sa stal jednou z hlavných tém 30. zasadnutia Kongresu.
„Bolo mi cťou odprezentovať naše skúsenosti na takom významnom fóre akým rozhodne zasadnutia Kongresu jednoznačne sú. Nesmierne ma teší, že naše mesto je považované za lídra v oblasti otvorenosti a inovácií medzi samosprávami sveta. Je to niečo, na čo môže byť každý Martinčan hrdý, aj napriek tomu, že mesto sa momentálne nachádza v komplikovanej situácii,“ zhodnotil viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo, ktorý sa zasadnutia zúčastnil ako jediný predstaviteľ samosprávy spomedzi všetkých 47 členských štátov Rady Európy v rámci sekcie venovanej etiky a transparentnosti samospráv na lokálnej a regionálnej úrovni. Celá cesta mesta Martin k otvorenosti a transparentnosti vyvolala rozsiahlu diskusiu a množstvo pozitívnych ohlasov.

Kongres miestnych a regionálnych samospráv zasadá v Štrasburgu dvakrát ročne a jeho zasadnutí sa ako osobitní hostia alebo pozorovatelia zúčastňujú delegácie vybraných európskych organizácií a nečlenských štátov.

Autor: Michaela Černeková
Foto: wiadomosci.gazeta.pl

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *