štvrtok - 20. júna, 2024
, Mesto poradí pri probléme zdarma!

Mesto poradí pri probléme zdarma!

Ocitli ste sa v problematickej situácii a neviete ako ju vyriešiť? Potrebujete právnu radu, ale právnika si nemôžete dovoliť? Chcete sa uistiť, že pri spore budete postupovať správne? Práve na tieto účely mesto Martin z iniciatívy primátora mesta Andreja Hrnčiara zriadilo Centrum mestského právneho poradenstva.

Obyvatelia mesta Martin, ktorí majú v meste trvalý pobyt, môžu už od začiatku roku 2015 bezplatne využívať služby Centra mestského právneho poradenstva. Iniciátorom zriadenia centra, ktoré by pomáhalo predovšetkým tým, ktorí sa ocitli v problematickej situácii a nemajú dosť finančných prostriedkov, aby si mohli dovoliť konzultáciu v právnej kancelárií bol primátor mesta Andrej Hrnčiar. „Pred komunálnymi voľbami v septembri minulého roku som občanom mesta Martin nepredložil žiadny volebný program plný nekonečných sľubov a garancií, ale Víziu rozvoja nášho mesta, ktorú som odhodlaný splniť. Bezplatné právne poradenstvo je len prvá z množstva výziev, ktoré som si predsavzal a ktoré reálne pomôžu Martinčanom. Každý obyvateľ nášho mesta v problematickej situácii dostane kompetentnú právnu radu, ktorá mu pomôže pri jej riešení. Do budúcnosti by som toto centrum rád rozšíril aj o služby mediátora,“ zhodnotil vytvorenie Centra mestského právneho poradenstva primátor mesta Andrej Hrnčiar.

Právne poradenstvo poskytujú odborní zamestnanci mesta Martin na oddelení  právnych služieb. Je zamerané predovšetkým na oblasti občianskeho, správneho a sociálneho práva. Spočíva v poskytnutí  usmernenia, resp. rady o spôsobe možného riešenia jednotlivých problémov obyvateľov mesta Martin a tiež informácie, na ktorú inštitúciu sa môžu obrátiť za účelom vyriešenia ich problémov. V prípade problému, ktorý je nutné riešiť súdne, odborní zamestnanci odporučia klientom obrátiť sa na advokáta alebo mediátora, ktorý im kompetentnú právnu pomoc poskytne a pomôže im aj s dokumentáciou nevyhnutnou pre ďalší postup  (napr. návrhy, žaloby, podnety). Mesto neposkytuje službu spracovania takýchto podkladov a jeho poradenstvo ani nenahrádza právnu pomoc poskytovanú advokátmi.

Centrum mestského právneho poradenstvo môžete navštíviť každú stredu v čase od 13:00 do 17:00 hod. na 1. poschodí Mestského úradu v Martine, Nám. S. H. Vajanského 1, Martin pri Oddelení právnych služieb mesta.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *