nedeľa - 26. marca, 2023
, Mesto Ružomberok opravilo ďalší úsek Cyklokorytničky
Foto: Mesto Ružomberok

Mesto Ružomberok opravilo ďalší úsek Cyklokorytničky

Mesto Ružomberok opravuje obľúbený chodník už od roku 2019. Vzhľadom na celkovú dĺžku trasy, ktorá je dlhá približne 23 kilometrov, mesto realizuje opravu asfaltového koberca vo svojom intraviláne po etapách. V máji a júni sa uskutočnila druhá etapa, počas ktorej sa vymenil vrchný asfaltový koberec, trasa bola spevnená a na vybraných miestach aj rozšírená, aby zabezpečila bezpečné sa míňanie cyklistom.

Oprava stála mesto 60 000€ a ruku k dielu pridala aj Oblastná organizácia cestovného ruchu región Liptov, ktorá na opravu prispela sumou 10 000€. Verejným obstarávaním zvíťazila spoločnosť Cestné stavby Liptovský Mikuláš, spol. s.r.o., ktorá deklarovala, že za sumu 70 000€ opraví najdlhšiu časť Cyklokorytničky.

Cyklokorytnička bola pre verejnosť otvorená 11. júna 2016. Trasa chodníka kopíruje trasu historickej úzkorozchodnej železničnej trate, po ktorej lokomotíva prepravovala materiál a ľudí na trase medzi Ružomberkom a Korytnicou – kúpeľmi. Cyklokorytnička trasou pretína Národný park Nízke Tatry a národný park Veľká Fatra. Začína sa na ulici Šoltésova v Ružomberku a končí priamo v areáli niekdajších kúpeľov Korytnica. Trasa je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

jarna ocista, V Martine sa začína jarná očista

V Martine sa začína jarná očista

Od pondelka 20.3.2023 sa začne v Martine jarná očista strojnou očistou ulíc a zberom lístia. …