sobota - 2. decembra, 2023
, Mesto Ružomberok rozdá FFP2 respirátory seniorom vo veku nad 65 rokov
Foto: Mesto Ružomberok

Mesto Ružomberok rozdá FFP2 respirátory seniorom vo veku nad 65 rokov

Mesto Ružomberok bude v dňoch od 1. marca do 5. marca rozdávať kvalitné FFP2 respirátory seniorom starším ako 65 rokov. Respirátor si budú môcť seniori vyzdvihnúť osobne alebo delegovane prostredníctvom svojich rodinných príslušníkov.

Akútne respiračné ochorenie Covid-19 postihuje najviac seniorov, dokazujú štúdie. Obzvlášť závažnou, z hľadiska rýchlosti nakazenia, sa javí britská forma vírusu, ktorá bola zaznamenaná už aj na území Slovenskej republiky. Nový variant vírusu je charakteristický tým, že dokáže ľahšie unikať protipandemickým opatreniam, ktoré sú na našom území platné, preto je v týchto dňoch ešte dôležitejšie dbať na pravidelnú a poctivú hygienu rúk, dodržiavať minimálne 2 metrové odstupy a klasické textilné rúška vymeniť za respirátory s označením FFP2.

Aj napriek tomu, že bezpečnejšie respirátory sú dostupné v mnohých obchodoch   vedenie Mesta Ružomberok na čele s primátorom Igorom Čomborom rozhodlo v polovici februára o nákupe tisícok týchto respirátorov, ktoré v najbližších týždňoch odovzdá bezplatne seniorom vo veku nad 65 rokov s trvalým alebo prechodným bydliskom na území mesta Ružomberok.

Respirátory pre občanov mesta budú rozdávané zadarmo v dňoch od 1. marca 2021 do 5. marca 2021 v čase od 9:00 do 14:00 v budove Mestského úradu na Námestí Andreja Hlinku 1 v priestoroch oddelenia sociálnych služieb (vstup od Veľkého závozu).

Iným režimom budú rozdávané respirátory seniorom bývajúcich v mestských častiach. Respirátory občanom Hrboltovej, Černovej, Bieleho Potoka a Vlkolínca odovzdajú dobrovoľníci za zachovania prísnych hygienických opatrení.

Seniori, ktorí sa nemôžu dostaviť na výdajné miesto respirátorov, môžu poveriť na prevzatie inú osobu na základe osobných údajov.

V prípade ďalších otázok môžu občania Ružomberka telefonovať na telefónne číslo 044/431 44 74.

Respirátory zadarmo seniorom patria medzi ďalšie aktívne opatrenia v boji proti koronavírusu, ktoré Mesto Ružomberok poskytuje obyvateľom bezplatne s cieľom uchrániť verejné zdravie obyvateľov mesta Ružomberok a okolitých častí.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

V zápase tretieho kola 2. hokejovej ligy Martin hostil tím Senice vyskladaný z hráčov, ktorí …