streda - 24. apríla, 2024
, Mesto Vrútky sa opätovne prihlásilo do súťaže Do práce na bicykli
Foto: ilustračné/pixabay.com

Mesto Vrútky sa opätovne prihlásilo do súťaže Do práce na bicykli

Po úspešnom priebehu posledných ročníkov celonárodnej kampane „Do práce na bicykli“, ktorej hlavným poslaním je prezentovať záujem širokej verejnosti používať bicykel ako štandardný dopravný prostriedok pri ceste do práce sa Mesto Vrútky opätovne, už tretí raz (v r. 2019, 2020, 2021) zapojilo do celonárodnej kampane, čím umožňuje obyvateľom nášho mesta zúčastniť sa 8. ročníka súťaže. Mesto Vrútky o tom informuje na svojej stránke.

Za minulý rok sa nám spoločne podarilo za našu samosprávu nabicyklovať spolu 547 jázd s 2 367,03 km, čo je v prepočte ušetrených 1 167,02 CO2 (kg). V roku 2019 to bolo spolu 421 jázd s 1 344,65 km, čo je v prepočte ušetrených 402,63 CO2 (kg).

Cieľom je hlavne motivácia využívať zdravý a ekologický spôsob dochádzania do práce. Svojim aktívnym prístupom prispejeme k zlepšeniu zdravia obyvateľov, k zníženiu podielu individuálnej automobilovej dopravy v našom meste a následne aj ku zvýšeniu kvality života v ňom. Súťaž trvá od 1. do 30.6.2021.
Do súťaže sa môžu registrovať všetky firmy, organizácie, občianske združenia a inštitúcie pôsobiace na území mesta Vrútky, ktoré vytvoria 2 – 4 členné tímy. Z jednej spoločnosti sa môže zapojiť neobmedzený počet tímov. Do súťaže sa nemôžu zapojiť jednotlivci alebo tímy, ktorých členovia sú z rôznych organizácií. Tak ako po minulé roky, tak aj tento rok platí, že súťaže sa môžu zúčastniť aj tímy študentov z rovnakej školy. Platí však, že v deň začatia kampane dosiahli vek minimálne 15 rokov. V prípade, že je vek súťažiaceho nižší ako 15 rokov, je povinný jazdiť do školy/škôlky v sprievode osoby staršej ako 18 rokov. Členovia tímov si budú najazdené kilometre do práce a z práce na bicykli zapisovať do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Mesto Vrútky bude vyhodnocovať najväčší počet najazdených kilometrov bicyklom do práce a z práce za jednotlivcov a tímy, najväčší počet jázd bicyklom absolvovaných do práce a z práce za jednotlivcov a tímy.

Zdroj: Mesto Vrútky

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl …