sobota - 20. júla, 2024
, Mesto Žilina ani v tomto roku nezabúda na obľúbený Vianočný beh
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Mesto Žilina ani v tomto roku nezabúda na obľúbený Vianočný beh

Ani v pandémiou poznačenom roku 2020 samospráva nezabúda na mimoriadne obľúbený žilinský Vianočný beh. Preto aj v tomto roku pripravila už 19. ročník tohto obľúbeného podujatia, avšak s menšími zmenami. Mesto Žilina o tom informuje na svojej stránke.

Účastníci si budú môcť zabehnúť v termíne od 6. do 13.decembra. Trať si zvolí každý bežec sám. Pre tých, ktorí si zabehnú tradičnú trať Vianočného behu v okolí Vodného diela Žilina  a výsledok svojho behu nahrájú na platformu podujatia od 6.12. do 13. 12. 2020 je pripravená pamätná medaila, ktorú si po úspešnom absolvovaní behu môže vyzdvihnúť v každý pracovný deň v čase od 8.00 do 14.00 hod. na Mestskom úrade v Žiline.

Podmienky účasti a registrácia:

  • registrácia sa začína od 27. novembra 2020 prostredníctvom voľne prístupnej registračnej platformy na: www.pretekaj.sk,
  • registrácia aj štartovné sú bezplatné,
  • účasť v súťaži je platná, len ak účastník nahrá iba jeden záznam z behu na ktorejkoľvek z trás – krátka trať, stredná trať, polmaratón, maratón. Záznam musí pokrývať kompletné absolvovanie trasy.
  • záznam musí byť vyhotovený formou GPX súboru zo športových hodiniek, mobilu, alebo iného zariadenia umožňujúceho takýto záznam. Záznam musí byť vyhotovený a nahratý na platformu podujatia od 6. do 13. 12. 2020. Na záznam behu môžete použiť všetky tradičné aplikácie ako Strava, Garmin, MapMyRun, TomTom a pod.

Bežci si môžu vybrať z nasledujúcich bežeckých trás:

  • Maratón – 42 195 m,
  • Polmaratón – 21 098 m,
  • Stredná trať – 8 200 m,
  • Krátka trať – 1 000 m (pre deti do 15 rokov).

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …