pondelok - 20. mája, 2024
, Mesto Žilina chce vybudovať cykloprístrešky pri Základných školách
Foto: Mesto Žilina

Mesto Žilina chce vybudovať cykloprístrešky pri Základných školách

Žilinskí mestskí poslanci sa stretli na mimoriadnom rokovaní v pondelok 25. októbra. Zasadnutie sa uskutočnilo konferenčne a zastupiteľstvo rokovalo o 11 bodoch programu.

Odsúhlasených bolo niekoľko návrhov na schválenie predloženia žiadostí o nenávratný finančný príspevok prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu. Mestská knižnica Žilina by po úspechu vo výzve mohla získať 200-tisíc eur na reorganizáciu priestorov, modernizáciu vybavenia a jeho doplnenie. O príspevok 200-tisíc eur bude mesto žiadať na projekt týkajúci sa zvýšenia poskytovaných služieb v Mestskom divadle v Žiline. Projekt sa zameria na služby pre návštevníkov s cieľom ich udržania a zvýšenia. Aktivity sa budú venovať aj zlepšeniu hygienických štandardov objektov divadla a vybavenia na minimalizáciu účinkov pandémie COVID-19.

Mestskí poslanci schválili aj návrh na predloženie žiadosti na realizáciu nových cykloprístreškov v meste. Vyrásť by mali pri areáloch základných škôl Karpatská, Gaštanová a Námestie mladosti. Celkové náklady na projekt sú vyčíslené na takmer 260-tisíc eur. V prípade úspešnej žiadosti, bude mesto realizovať aj projekt zameraný na rekonštrukciu zastávok mestskej hromadnej dopravy. Za vyše 1,6 mil. eur by sa malo obnoviť ďalších 16 zastávok. Všetky projekty by v prípade ich schválenia mala žilinská samospráva financovať povinnou spoluúčasťou vo výške päť percent z celkových výdavkov projektu.

Mestské zastupiteľstvo na poslednom rokovaní odsúhlasilo vznik mestskej súkromnej spoločnosti s názvom Mestský sociálny podnik, s.r.o. Predmetom jeho činnosti budú čistiace a upratovacie služby, prevádzkovanie čistiarne a práčovne, sťahovacie služby, organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí, poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiach a služby v poľnohospodárstve a záhradníctve. Mestské zastupiteľstvo sa na rokovaní opäť stretne 13. decembra.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …