nedeľa - 19. mája, 2024
, Mesto Žilina čoskoro opraví štyri uzavreté ihriská
Vizualizácia ihriska

Mesto Žilina čoskoro opraví štyri uzavreté ihriská

Mesto Žilina začína s opravou štyroch detských ihrísk, ktoré muselo mesto pre zlý technický stav a chýbajúce dopadové plochy uzavrieť. Uzatvorené sú dve ihriská na sídlisku Vlčince – na Nanterskej a Nitrianskej ulici, jedno na Limbovej ulici na Solinkách a ďalšie na Ulici Juraja Hronca na Hájiku.

V marci sa zrealizovala ročná revízna kontrola, ktorou sa zistilo, že ihriská nezodpovedajú platným normám. Našlo sa niekoľko nedostatkov, ktoré by mohli ohroziť zdravie detí. Mesto sa preto rozhodlo ihriská zatvoriť a vypísalo súťaž na dodávateľa rekonštrukčných prác. „Herné prvky neboli osadené podľa aktuálne platných noriem, boli zastaralé, značne poškodené a na ihriskách chýbali dopadové plochy. Snažili sme sa preto nájsť čo najoptimálnejšie riešenie. Chápeme, že rodičom tieto ihriská od začiatku jarných dní chýbajú, no v prvom rade nám išlo o bezpečnosť detí. Verím, že na ihriská sa už onedlho vráti život a opäť z nich bude počuť detský smiech,“ uviedol žilinský primátor Peter Fiabáne. Minulý týždeň podpísalo mesto zmluvu so spoločnosťou, ktorá jednotlivé poškodené a nevyhovujúce prvky opraví a doplní chýbajúce dopadové plochy. Oprava ihrísk by mala trvať do konca júla. Nevyhnutná investícia si vyžiada približne 76 tisíc eur.

Mesto Žilina má v správe 155 detských ihrísk, pričom väčšina z nich je pôvodných a obsahuje kovové prvky. Zvyšok ihrísk má novšie prvky prípadne kombináciu starých a nových prvkov. Do údržby detských ihrísk investuje samospráva ročnepribližne 60 000 eur.

Zdroj: Barbora Zigová, Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …