streda - 28. februára, 2024
, Mesto Žilina podporí žiadosti o športové dotácie sumou 175-tisíc eur
Foto: FB/Mesto Žilina

Mesto Žilina podporí žiadosti o športové dotácie sumou 175-tisíc eur

Žilinská radnica vyhlásila výzvu na predkladanie žiadostí o športové dotácie, v rámci ktorých, po mimoriadnom schválení mestským zastupiteľstvom, rozdelí medzi žilinské športové kluby sumu 175-tisíc eur. Podávanie žiadostí o dotácie sa aj v tomto roku uskutočňuje prostredníctvom elektronického formulára v systéme egrant. Uzávierka na doručenie vyplnených žiadostí je 26. jún 2020.

„Aj v tomto roku sa nám vďaka dotáciám, i keď menšou sumou, podarí podporiť žilinské športové kluby. Som rád, že aj vďaka podpore zo strany mesta môžu tieto subjekty rozvíjať svoju činnosť“ uviedol primátor Žiliny Peter Fiabáne

Formulár na vyplnenie žiadosti je dostupný na internetovej stránke mesta. Podmienkou na hodnotenie žiadostí je okrem vyplnenia elektronického formulára aj doručenie podpísaného formulára spolu s povinnými prílohami na Mestský úrad v Žiline, najneskôr v deň uzávierky.

„Všetky potrebné informácie sú zverejnené s výzvou na webovej stránke mesta a po prihlásení sa žiadateľa do e-grantu, bude vysvetlený postup, ako spracovať žiadosť,“ priblížila Ingrid Dolníková, vedúca odboru školstva, kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja Mestského úradu v Žiline.

Športové dotácie sú určené na podporu športovej činnosti pre registrovaných športovcov. Pomoc je určená klubom, ktoré sú zaregistrované v zmysle zákona o športe v Registri právnických osôb v športe najneskôr v roku 2019. „O športovú dotáciu sa môžu uchádzať len tie kluby, ktoré nie sú financované z rozpočtu mesta a ktorých zriaďovateľom nie je mesto Žilina. Rovnako platí, že športový klub musí mať vysporiadané finančné vzťahy s mestom a nie sú voči nemu vedené konkurzné konania, prípadne výkon rozhodnutia,“ uviedla Ingrid Dolníková.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …