utorok - 23. júla, 2024
, Mesto Žilina pokračuje v dezinfekcii verejných priestorov
Foto: FB/Mesto Žilina

Mesto Žilina pokračuje v dezinfekcii verejných priestorov

Mesto Žilina pokračuje v dezinfekcii verejných priestorov a miest, ktoré môžu byť potenciálnym zdrojom ochorenia COVID 19. V týždni od 20. do 24. apríla sa sústredí na kompletné vyčistenie a dezinfekciu 234 zastávok mestskej hromadnej dopravy v meste aj jeho mestských častiach. Dobrovoľní hasiči dezinfekciu vykonávajú dvakrát za týždeň, vždy vo večerných hodinách od 17.00 do 20.00 hod.     

Dobrovoľní hasiči z mestských častí Brodno, Bytčica, Mojšová Lúčka, Trnové, Vranie, Zádubnie a Zástranie prioritne dezinfikujú sedacie plochy, označníky, odpadkové koše a lavičky na zastávkach. Ide predovšetkým o miesta, ktorých sa ľudia najviac dotýkajú. Čistiaci a dezinfekčný prostriedok s virucídnym účinkom na báze chlórnanu sodného aplikujú  tlakovým rozprašovačom vo forme vodnej hmly. Dezinfekcia sa tak dostane na celú kontaktnú plochu v zástavke a aj do štrbín.

„Podľa ohlasov, ktoré máme, sa hasiči pri práci stretávajú len s pozitívnymi ohlasmi obyvateľov. Cestujúci na zastávkach sú disciplinovaní, ústretoví a v prípade potreby miesta a okolie zastávok uvoľňujú pre plynulý priebeh dezinfekcie. Chcem sa preto poďakovať všetkým Žilinčanom. Hoci majú v čase dezinfekcie dočasne znížený komfort na zastávkach, chápu, že čistenie a dezinfekcia sú potrebné, aby sa koronavírus nešíril,“ podotkol primátor Peter Fiabáne.

Aby mali dezinfekčné práce v exteriéry význam, žiada mesto o rešpektovanie dočasného obmedzenia prístupu k zastávkovým prístreškom, cestovným poriadkom a predajným automatom na cestovné lístky. A to až do momentu, kým dezinfekcia nevyschne.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …