piatok - 23. februára, 2024
, Mesto Žilina pokračuje v dezinfekcii verejných priestorov
Foto: FB/Mesto Žilina

Mesto Žilina pokračuje v dezinfekcii verejných priestorov

Mesto Žilina pokračuje v dezinfekcii verejných priestorov a miest, ktoré môžu byť potenciálnym zdrojom ochorenia COVID 19. V týždni od 20. do 24. apríla sa sústredí na kompletné vyčistenie a dezinfekciu 234 zastávok mestskej hromadnej dopravy v meste aj jeho mestských častiach. Dobrovoľní hasiči dezinfekciu vykonávajú dvakrát za týždeň, vždy vo večerných hodinách od 17.00 do 20.00 hod.     

Dobrovoľní hasiči z mestských častí Brodno, Bytčica, Mojšová Lúčka, Trnové, Vranie, Zádubnie a Zástranie prioritne dezinfikujú sedacie plochy, označníky, odpadkové koše a lavičky na zastávkach. Ide predovšetkým o miesta, ktorých sa ľudia najviac dotýkajú. Čistiaci a dezinfekčný prostriedok s virucídnym účinkom na báze chlórnanu sodného aplikujú  tlakovým rozprašovačom vo forme vodnej hmly. Dezinfekcia sa tak dostane na celú kontaktnú plochu v zástavke a aj do štrbín.

„Podľa ohlasov, ktoré máme, sa hasiči pri práci stretávajú len s pozitívnymi ohlasmi obyvateľov. Cestujúci na zastávkach sú disciplinovaní, ústretoví a v prípade potreby miesta a okolie zastávok uvoľňujú pre plynulý priebeh dezinfekcie. Chcem sa preto poďakovať všetkým Žilinčanom. Hoci majú v čase dezinfekcie dočasne znížený komfort na zastávkach, chápu, že čistenie a dezinfekcia sú potrebné, aby sa koronavírus nešíril,“ podotkol primátor Peter Fiabáne.

Aby mali dezinfekčné práce v exteriéry význam, žiada mesto o rešpektovanie dočasného obmedzenia prístupu k zastávkovým prístreškom, cestovným poriadkom a predajným automatom na cestovné lístky. A to až do momentu, kým dezinfekcia nevyschne.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …