pondelok - 4. marca, 2024
, Mesto Žilina realizuje projekt zameraný na znižovanie uhlíkových emisií

Mesto Žilina realizuje projekt zameraný na znižovanie uhlíkových emisií

Mesto Žilina realizuje projekt so skráteným názvom SOLEZ, ktorý je zameraný na znižovanie uhlíkových emisií v mestách. Cieľom projektu je zlepšiť kapacity pre plánovanie mobility vo funkčných mestských oblastiach s cieľom znížiť emisie CO2.

V mesiaci jún bol Spoločným technickým sekretariátom vo Viedni (JTS Wien) schválený projekt s názvom Inteligentné riešenia na podporu nízkoemisných zón a ďalších politík na znižovanie uhlíkových emisií v mestách Európskej únie, ktorý sa podával v rámci vyhlásenej výzvy programu Interreg Central Europe, a v ktorom mesto Žilina figuruje ako riadny člen. Na podporu aktivít a implementáciu projektu mesto Žilina získa finančný príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške 144 454,95 eura formou následnej refundácie. Mesto sa na projekte bude podieľať spolufinancovaním 15 % čo je 25 492,05 eura.

Cieľom projektu SOLEZ je zlepšiť kapacity pre plánovanie mobility vo funkčných mestských oblastiach s cieľom znížiť emisie CO2. Okrem sprievodných podujatí zameraných na osvetu a riadenie aktivít v oblasti plánovania nízkouhlíkových opatrení v rámci udržateľnej mestskej mobility sú hlavnými aktivitami projektu vypracovanie Akčného plánu nízkouhlíkovej mobility, realizácia opatrení v oblasti inteligentného parkovania a výskum v oblasti využívania elektrických autobusov v prímestskej zóne mesta.

Projekt bude trvať 36 mesiacov a bol spustený 1. júna 2016.

Viac informácii na: https://www.zilina.sk/projekty-mesta—2016/.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: ilustračné

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *