štvrtok - 20. júna, 2024
, ŽSR opravujú železničné priecestie vo Vrútkach

ŽSR opravujú železničné priecestie vo Vrútkach

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začnú 9. augusta opravovať železničné priecestie vo Vrútkach, na ktorom sa železničná trať medzi Vrútkami a Martinom križuje s Kratinovou ulicou a cestou k areálu SIM. Výlukové práce na priecestí potrvajú do 12. augusta. Priecestie je počas opravy uzatvorené pre účastníkov cestnej dopravy, ktorí sú dopravným značením presmerovaní na obchádzkovú trasu.

Počas opravy dôjde k rozobratiu a odstráneniu pôvodnej výdrevy vo všetkých štyroch koľajach železničného priecestia, vybratiu starých betónových základov zasahujúcich do povrchu komunikácie a odstráneniu nábehových betónových panelov pri krajných koľajach.

Po rozrezaní koľajníc a zdemontovaní koľajnicových polí dôjde k vyťaženiu pôvodného štrkového lôžka a zarovnaniu vrstvy pod ložnou plochou podvalov. Po navození nového štrku a jeho zhutnení, položení koľajových polí a úprave smeru aj výšky koľají bude v posledný deň výluky vytvorená nová priecestná konštrukcia. Zaasfaltujú sa výplne koľají, priestory medzi koľajami aj nábehy cestnej komunikácie, aby bol zabezpečený plynulý a bezpečný prechod cez železničné priecestie. ŽSR realizujú opravu železničného priecestia vlastnými kapacitami.

Opravované železničné priecestie je pre účastníkov cestnej dopravy uzatvorené od dnes od 7.30 h.  až do 13. augusta do 6.00 h. Nepretržitá úplná uzávierka priecestia pre cestnú dopravu je odchýlna od koľajovej výluky z dôvodu prípravných prác na cestnej komunikácii, realizovaných pred začatím denných výluk a potrebného technologického času na vytvrdnutie asfaltového betónu.

Počas denných výluk bude vlaková doprava v obidvoch smeroch medzi železničnými stanicami Vrútky a Martin zabezpečovaná vždy iba po jednej traťovej koľaji.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť a účastníkov cestnej premávky o trpezlivosť a pochopenie s obmedzeniami, ku ktorým dôjde v dôsledku opravy železničného priecestia.

Zdroj: ŽSR

Foto: freepick.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *