piatok - 1. marca, 2024
, Mesto Martin pripravuje špeciálny program na vyvrátenie nepresných informácií ohľadom kauzy Martinských holí

Mesto Martin pripravuje špeciálny program na vyvrátenie nepresných informácií ohľadom kauzy Martinských holí

Začiatkom septembra sa program Aktuálna téma lokálnej Televízie Turiec bude podrobne zaoberať problematikou sporu o výstavbu lanovky na Martinské hole, ktorý priviedol mesto do nútenej správy. Cieľom vedenia mesta je informovať obyvateľov mesta o aktuálnej situácii a uviesť na pravú mieru nepresné a zavádzajúce informácie, ktoré sa šíria rozličnými médiami. Otázku ohľadom sporu a diania v meste môže položiť každý Martinčan do konca augusta.

Vedenie mesta Martin rozhodlo o zaradení aktuálnej témy sporu o Martinské hole do vysielacej štruktúry mestskej Televízie Turiec. „Martinčania sa o svoje mesto aktívne zaujímajú a záleží im na ňom. Už od začiatku sporu, kedy nám len hrozilo, že Najvyšší súd rozhodne v náš neprospech, sme verejnosť o celom spore pravidelne informovali a vysvetľovali sme svoje kroky. O to viac ma mrzí, že v posledných týždňoch sa na mňa obyvatelia mesta obracajú s otázkami, z ktorých je jasné, že mestom sa šíria nepresné a zavádzajúce informácie. Práve preto chcem, aby im tí najpovolanejší vysvetlili ako sa veci majú a v akom stave sa mesto momentálne nachádza,“ vysvetlil ambície vedenia mesta primátor Andrej Hrnčiar.

Začiatkom septembra preto v rámci programu Aktuálna téma celý spor – jeho pôvod, vývoj a následky, vysvetlia odborníci – dlhoročný právny zástupca mesta Martin v spore Ján Mrázovský, ústavný právnik mesta Peter Kubina a nútená správkyňa Jana Tomšíková. „Keďže našim cieľom je v prvom rade informovať obyvateľov mesta, samozrejme, chceme, aby sa priamo odborníkov pýtali na všetko, čo ich ohľadne sporu zaujíma,“ doplnil Andrej Hrnčiar. Otázky na všetkých alebo konkrétneho odborníka môžu Martinčania posielať do 31. augusta 2016 na e-mail spor@martin.sk. Otázky následne položí redaktorka Televízie Turiec v priamom prenose svojim hosťom. „Radi by sme preto vyzvali všetkých, aby nám otázky o spore a súčasnej situácii v meste zasielali a v prípade akýchkoľvek problémov nás kontaktovali,“ dodala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

, Mesto Martin pripravuje špeciálny program na vyvrátenie nepresných informácií ohľadom kauzy Martinských holí

Zdroj: martin.sk

Foto: môjmartin.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *