streda - 19. júna, 2024
, Mesto Žilina rozsvietilo ďalšie priechody pre chodcov

Mesto Žilina rozsvietilo ďalšie priechody pre chodcov

Mesto Žilina postupne obnovuje ďalšie priechody pre chodcov, ktoré boli z pohľadu nehodovosti vyhodnotené ako kritické. Obnova spočíva v inštalovaní primeraného osvetlenia a farebného zvýraznenia priechodu pre chodcov, aby vodiči jasne videli priechod aj chodcov.

V rámci neustále sa zvyšujúceho nebezpečenstva na cestách, ktoré pramení z enormného nárastu motorizácie, je nevyhnutné dbať na bezpečnosť tých najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky, ktorými sú chodci. Preto mesto Žilina pristúpilo k obnove ďalších priechodov pre chodcov, ktoré sú z pohľadu nehodovosti vyhodnotené ako kritické.

Ide o dve lokality na Rosinskej ulici, po jednej na Hlinskej ulici, na ulici Kálov a v Považskom Chlmci. Na týchto priechodoch pre chodcov v minulosti došlo k viacerým dopravným nehodám s účasťou chodca. Obnova týchto priechodov spočíva v inštalovaní primeraného osvetlenia a farebného zvýraznenia tohto priechodu tak, aby vodič jasne videl, aká situácia na priechode pre chodcov je. Na nasvietenie boli použité asymetrické svietidlá Siteco SR100 s halogenidovou výbojkou 150W, ktoré kontrastne osvetľujú chodca na priechode a neoslňujú vodiča. Náklady spojené na takto vybavené priechody sú vo výške približne 5 500 eur, podľa šírky komunikácie.

Mesto bude pokračovať s obnovou priechodov pre chodcov aj v ďalších lokalitách, aby sa zvýšila bezpečnosť chodcov a predchádzalo sa dopravným nehodám.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *