nedeľa - 19. mája, 2024
, Primátor mesta Žilina gratuloval najrýchlejšiemu plavcovi

Primátor mesta Žilina gratuloval najrýchlejšiemu plavcovi

Člena Klubu plaveckých športov Nereus Žilina Vladimíra Štefánika, ktorý zaplával nový národný rekord na Majstrovstvách Slovenskej republiky v plávaní seniorov a juniorov, prijal dnes na Radnici mesta Žilina primátor Igor Choma, aby mu osobne pogratuloval k jeho skvelému výkonu.

Na Majstrovstvách, ktoré sa konali uplynulý víkend, zaplával iba 17-ročný Žilinčan rekord na 100 m voľným spôsobom. Výsledný čas bol 0.48,00 min., ktorý ho posunul vo svojom ročníku v európskych juniorských kategóriách na čelo tabuľky. Počas prvého súťažného dňa zvíťazil v disciplíne 50 m voľným spôsobom, pričom dvakrát prekonal slovenský juniorský rekord v čase 0.22,15 min.. V disciplíne 50 m motýlik skončil celkovo druhý, pričom aj tu vytvoril v rozplavbách slovenský juniorský rekord v čase 0.24,31 min.

„Z Vladových úspechov sa veľmi tešíme, sme plní emócií a sme na neho veľmi pyšní. Jeho súčasné výsledky, ktoré dosahuje vo svojom juniorskom veku, sú kombináciou jeho talentu, dlhoročnej poctivej prípravy, spolupráce s jeho osobným trénerom Jurajom Skopalom, podpory rodiny a podmienok, ktoré sa mu snažíme v Nereuse vytvoriť,“ povedal prezident Klubu plaveckých športov Nereus Žilina Peter Fiabáne.

„Každého primátora mesta teší, keď jeho rodák dosiahne dobrý výsledok. Žilina sa môže pochváliť mnohými úspešnými športovcami a preto je fantastické, že tu vyrastá nová generácia nádejných svetových športovcov. To, čo dosiahol Vladimír Štefánik, je niečo výnimočné a dúfam, že jeho forma a výsledky budú len naďalej stúpať,“ dodal primátor mesta Žilina Igor Choma.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *