nedeľa - 25. februára, 2024
, Mesto Žilina vyrokovalo ďalšiu úsporu peňazí

Mesto Žilina vyrokovalo ďalšiu úsporu peňazí

Zástupcovia primátora mesta Žilina Patrik Groma a Anton Trnovec, spolu s vedením MsHK Žilina, a.s. sa po náročných rokovaniach dohodli s Mariánom Troligom na vysporiadaní dlhu, ktorý ťažil hokejový klub z minulosti. V konečnom dôsledku mesto ušetrí zhruba až 79 000 eur.

Marián Troliga v minulosti požičal MsHK Žilina peniaze, ktoré predchádzajúce vedenie hokejového klubu nedokázalo vrátiť. Je prirodzené, že veriteľ by sa dožadoval vrátenia finančných prostriedkov v celkovej výške 178 000 eur, čo by malo na mesto Žilina a hokejový klub negatívny vplyv. Po náročných rokovaniach zástupcov mesta a vedenia hokejového klubu s veriteľom sa podarilo uzatvoriť zmier, ktorý zástupcovia zúčastnených strán podpísali dnes na Radnici mesta Žilina.

Uznávam, že to boli náročné rokovania s pánom Troligom, pretože je samozrejmé, že každý sa dožaduje vrátenia svojich peňazí. Zaráža ma však, ako sa predchádzajúce vedenie hokejového klubu ľahostajne postavilo k tomuto problému a nehľadalo možnosti vrátenia peňazí. Podarilo sa nám vyrokovať splátkový kalendár a ponúknuť reklamný priestor na štadióne, čím sme ušetrili až 79 000 eur oproti pôvodnej dlžnej sume,“ uzavrel prvý zástupca primátora mesta Žilina Patrik Groma.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *