piatok - 21. júna, 2024
, Mesto Žilina začína sa s modernizáciou škôlky na Petzvalovej ulici
Foto: Mesto Žilina

Mesto Žilina začína sa s modernizáciou škôlky na Petzvalovej ulici

Mesto Žilina začína s modernizáciou škôlky na Petzvalovej ulici.  So stavebnými úpravami sa začnebudúci týždeň. Cieľom rekonštrukcie je zníženie energetickej náročnosti, úspora v spotrebe energií a zabezpečenie bezbariérovosti budovy. Na modernizáciu materskej školy získalo mesto peniaze z eurofondov.

Investíciu financuje samospráva z Operačného programu Kvalita životného prostredia. Na projekt získala finančný príspevok vo výške 548 675 eur. V rámci rekonštrukcie sa zateplí obvodový plášť a základy budovy, vymenia sa okná či dvere a vytvoria sa bezbariérové vstupy. Okrem toho sa dobuduje časť elektroinštalácie so svietidlami a kazetovými stropmi, zateplí sa stropná konštrukcia a vymení sa strešná hydroizolácia. Projekt rovnako počíta aj s vybudovaním núteného vetrania a hydrostatickou reguláciou vykurovacieho systému. Rekonštrukčné práce by mali trvať do februára budúceho roka.

V súčasnosti navštevuje materskú školu 117 detí v šiestich triedach. „Modernizácia sa bude realizovať za plnej prevádzky s tým, že sa budú priebežne uvoľňovať triedy. S rodičmi predškolákov sme sa dohodli, že na nevyhnutný čas umiestnime tieto deti do priestorov elokovaného pracoviska v Základnej škole na Námestí mladosti, ktorá sa nachádza tiež na Hájiku,“ vysvetlila Viera Popluhárová, vedúca odboru školstva a mládeže na Mestskom úrade v Žiline. Doplnila, že v tejto veci rokovalo mesto aj s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva, ktorý túto možnosť povolil. „Verím, že rekonštrukcia bude zasahovať do výchovno-vzdelávacieho procesu škôlkarov len minimálne. Škôlka bude po modernizácii vynovená, deti i učiteľky budú mať kvalitnejšie podmienky a v neposlednom rade materská škola ušetrí na energiách,“ doplnil primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …