piatok - 14. júna, 2024
, Mestský hokejový klub v Žiline má jasné športové ciele

Mestský hokejový klub v Žiline má jasné športové ciele

Vo štvrtok 10. septembra sa na Radnici mesta Žilina konala tlačová konferencia MsHK Žilina, na ktorej hokejový klub predstavil ciele pre nasledujúcu sezónu, hráčsky káder a nové dresy. Tlačovej konferencie sa zúčastnilo vedenie klubu a vedenie mesta. Hokejisti sľubujú hrať „agresívny“ a útočný hokej. 

Tlačovej konferencie na Radnici mesta sa zúčastnil prvý zástupca primátora Patrik Groma a za hokejový klub predseda predstavenstva MsHK DOXXbet Žilina Marián Tittl, podpredseda predstavenstva klubu Anton Trnovec, športový riaditeľ klubu Imre Valášek, hlavný tréner A-tímu Milan Jančuška, asistent trénera Jerguš Bača, kapitán mužstva Milan Drevenák, asistenti kapitána Michal Grman a Václav Stupka.

Klub sľubuje, že budú hrať „agresívny“ a útočný hokej. Tomu prispôsobili aj zloženie kádra, do ktorého oproti minulému roku pribudlo niekoľko nových tvárí. Vedenie klubu ponúklo maximálny priestor mladým hráčom. Pomer žilinských odchovancov k cudzím hráčom  v tíme je 50:50. Na tlačovej konferencii klub predstavil aj nové dresy s retro nádychom. Na dresoch je rok  založenia klubu,  ktorý pripomína 90-ročnú tradíciu hokeja v Žiline.

Pred samotným začiatkom tlačovej konferencie bolo vedeniu klubu odovzdané osvedčenie od Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, ktorým sa klub MsHK Žilina stal jej členom.

Hokejový klub v Žiline ide aj tento rok trendom transparentnosti a ako jediný klub na Slovensku zverejňuje platy hokejistov. „Klub sa chce správať zodpovedne, a aj preto zverejňuje platy hráčov,“ vyjadril sa prvý zástupca primátora mesta Žilina Patrik Groma.

Žilinskí hokejisti začali s prípravou na ďalšiu sezónu už v máji. Tento rok sa vlci pripravovali za obmedzených podmienok, ich príprava prebiehala v Námestove, pretože zimný štadión v Žiline prechádza v súčasnosti rekonštrukciou. Práce na štadióne sa už ukončujú a 20. septembra sa odohrá na štadióne prvý zápas MsHK DOXXbet Žilina VS Dukla Trenčín. Hráči aj fanúšikovia sa môžu tešiť na vynovené priestory štadióna. Rekonštrukciou prešli strecha, šatne, sociálne zariadenia, mantinely, ozvučenie, vzduchotechnika a pribudne i nový bezpečnostný kamerový systém.

, Mestský hokejový klub v Žiline má jasné športové ciele

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *