štvrtok - 22. februára, 2024
, Slovenskí návštevníci sa na Dni NATO 2015 dostanú vlakom jednoduchšie

Slovenskí návštevníci sa na Dni NATO 2015 dostanú vlakom jednoduchšie

Počas víkendu 19. a 20. septembra, kedy sa na ostravskom letisku Leoša Janáčka v Mošnove koná najväčšia verejná prehliadka síl NATO v Európe, budú žlté vlaky RegioJetu na trase Martin – Žilina – Čadca – Praha mimoriadne zastavovať aj na stanici Studénka, ktorá sa nachádza v blízkosti podujatia.

RegioJet sa týmto rozhodol akciu spopulárniť aj pre slovenských návštevníkov z regiónov Kysúc, Žiliny a Martina. Cestujúci budú môcť na dopravu na ostravské letisko využiť vlaky EC 1006 s odchodom z Martina o 6:36, z Vrútok o 6:44, zo Žiliny o 7:04 a z Čadce o 7:27. Do stanice Studénka, v ktorej vlak RegioJet zastaví po odchode zo stanice Ostrava Svinov, bude prichádzať okolo 9:00.

Podobne zastaví na stanici Studénka mimoriadne aj vlak RegioJet v smere na Slovensko – a to vlak EC 1011 s približným odchodom zo Studénky o 18:45 – a s príchodom do Čadce o 20:30, do Žiliny o 20:54, do Vrútok o 21:11 a do Martina o 21:18.

Na cestu si je potrebné rezervovať lístok do stanice Ostrava, Svinov

Lístok si cestujúci zakúpia za rovnakú cenu ako do Ostravy (zastávka Studénka sa nenachádza v rezervačnom systéme). Pri ceste na akciu si preto v rezervačnom systéme ako cieľovú / nástupnú stanicu  zvolia stanicu Ostrava, Svinov. Rezerváciu je potrebné vytvoriť na konkrétny spoj a konkrétny deň, kedy budú cestujúci na podujatie a späť cestovať.

Doprava zo stanice Studénka do areálu letiska

Autobusom – zo železničnej stanice Studénka bude v pravidelných intervaloch premávať autobus do obce Albrechtičky (zastávka Albrechtice, materská škola). Odtiaľ vedie 1,3 km dlhý značený chodník do areálu. Autobusová doprava je prevádzkovaná iným dopravcom a je spoplatnená.

Pešo – z rázcestia pri železničnej stanici v Studénke vedie žlto značená trasa priamo do areálu. Trasa vedie cez rázcestie u Oderskej lávky do obce Albrechtičky a odtiaľ k vstupu do areálu. Trasa je dlhá necelé 4 km.

Na ostravskom letisku si budú môcť návštevníci prehliadnuť ťažkú vojenskú, policajnú a aj záchranársku techniku. Podujatie spestria rôzne dynamické ukážky výcviku špeciálnych jednotiek, leteckých ukážok a prezentácie výzbroje. Vstup na akciu je zadarmo.

Viac informácií o podujatí na natodays.cz.

foto: natodays.cz

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *