nedeľa - 25. februára, 2024
, Mestský úrad v Žiline opäť otvorí klientské centrum

Mestský úrad v Žiline opäť otvorí klientské centrum

Klientske centrum na Mestskom úrade v Žiline bude pre verejnosť opäť prístupné od utorka 10. novembra. Z dôvodu dezinfekcie priestorov po víkendovom celoplošnom testovaní bude mestský úrad v pondelok 9. novembra uzatvorený.

Opätovné otvorenie klientskeho centra sprevádzajú zvýšené protiepidemiologické opatrenia. Do budovy budú mať prístup len občania s platným negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19, zavedené bude meranie telesnej teploty návštevníkov, povinné sú rúška, dezinfekcia rúk a rozostupy. Klientske centrum v sídle úradu na Námestí obetí komunizmu 1 bude dostupné v úradných hodinách od 8.00 do 14.00 v pondelok, utorok, štvrtok a v piatok a v predĺžených úradných hodinách od 8.00 do 16.00 hod. v stredu. Počas sanitárnej prestávky na dezinfekciu každý deň od 11.30 do 12.00 hod. je klientske centrum pre verejnosť neprístupné.

Pracoviská Ohlasovne pobytu Žilina (evidencie obyvateľov) a Matričného úradu v Žiline v klientskom centre v budove Europalace (Vysokoškolákov 33B) na žilinskom sídlisku Vlčince sú otvorené v bežnom režime. Úradné hodiny sú v pondelok, utorok a vo štvrtok od 8.00 do 15.00 hod., v stredu od 8.00 do 17.00 hod. a v piatok od 8.00 do 14.00 hod.

V pondelok 9. novembra sú uzatvorené materské školy v správe mesta z dôvodu dôkladného čistenia i dezinfekcie priestorov a hračiek. Uzatvorené budú aj základné školy a zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa (detské jasle) na uliciach Veľká okružná 82 a Puškinová 14.

V pondelok 9. novembra budú uzatvorené aj jedálne pre seniorov v správe mesta na Námestí J. Borodáča 1, na Lichardovej ulici č. 44 v Žiline a výdajňa stravy na ulici A. Kmeťa 38. V prípade priaznivej epidemiologickej situácie sa budú lístky na utorok 10. novembra označovať dňa 9. novembra od 12.30 do 14.00 hod. na každej prevádzke. Zároveň nebude poskytovaná donáška stravy do domácnosti.

V pondelok 9. novembra nebude fungovať ani denný stacionár na Námestí J. Borodáča a  do 15. novembra je v Žiline prerušená činnosť tzv. sociálneho taxíka, prepravnej služby pre imobilných občanov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím. Bezo zmeny funguje Komunitné centrum Bratislavská a poskytovaná aj naďalej bude opatrovateľská služba, za dodržania prísnych hygienicko – epidemiologických opatrení.

Zdroj: Mesto Žilina

 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …