streda - 29. júna, 2022
, Metallica pobavila fanúšikov. Na koncerte zahrali českú kultovú skladbu!

Metallica pobavila fanúšikov. Na koncerte zahrali českú kultovú skladbu!

Legendárna heavymetalová kapela zavítala po štyroch rokoch opäť do Prahy, kde odprezentovala svoj posledný album Hardwired … To Self-Destruct. Fanúšikov čakalo aj jedinečné prekvapenie. 

Okrem nadupaného koncertu, kde odzneli najnovšie skladby aj staršie hity, si skupina pripravila aj viacero prekvapení. Najväčším z nich bolo, keď asi v polke koncertu začal gitarista Kirk Lee Hammett a basák  Robert Trujillo hrať jednu z najkultovejších českých skladieb Jožin z Bažin od skladateľa a muzikanta Ivana Mládka. Hudobné prevedenie tejto skladby v ich podaní znelo podobne ako ich lámavá čeština, no vytvorili skutočne úžasnú atmosféru, ktorú svojim spevom doplnilo aj milo prekvapené publikum.

Jožin z Bažin je jednou z najznámejších piesní skupiny Banjo Band. Ivan Mládek ju vytvoril na objednávku za fľašu slivovice, autorom textu bol Zdeněk Kňučík Navrátil. Populárnou sa stala aj za hranicami, najmä v Poľsku a Rusku, pričom ju prespievalo aj  viacero zahraničných interpretov.

 

Zdroj: internet, Wikipédia

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Lenny, live. laugh. cry. Nový singel speváčky Lenny je o emóciach, priateľsve a prekonávaní prekážok

live. laugh. cry. Nový singel speváčky Lenny je o emóciach, priateľsve a prekonávaní prekážok

Skladateľka, klaviristka a speváčka s nezameniteľným hlasom. To všetko je Lenny, ktorá minulú jeseň prekvapila svojich fanúšikov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *