pondelok - 8. augusta, 2022
, MHC Martin v nedeľu na domácom ľade bodovali

MHC Martin v nedeľu na domácom ľade bodovali

V nedeľu 11. septembra Martinčania privítali na domácom ľade hostí z Popradu. Dve tretiny sa našim nepodarilo streliť gól, nakoniec sa však šťastena v tretej tretine otočila a zápas skončil 4:1 v ich prospech.

Martinskí hokejisti sa v 2. kole predstavili na domácom ľade. V nedeľu 11. septembra hosťovali Poprad, ktorý zvládli vďaka gólom z tretej tretiny. Zápas niesol v sebe všetky prvky začiatku sezóny. Na ľade bolo veľa nepresností a súvislých kombinácii bolo ako šafranu. Martinčania boli v prvej tretine aktívnejším mužstvom. Najzamestanejším mužom bol švédsky brankár v drese Popradu Fernström. Najväčšiu šancu prekonať ho mal v 10. min Bílek. Na druhej strane si s jedinou gólovou šancou hostí, ktorú mal Tibenský poradil domáci gólman Dzubina.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhej časti. Koncovka bola na oboch stranách naďalej kŕčovitá a tak stále svietili na ukazovateli skóre dve nuly. Najagilnejším strelcom bol Bílek, ale v 29. min nevyužil ďalšiu svoju príležitosť. V 31. min nepremenil na opačnej strane svoje pekné sólo Zagrapan. O minútu bol v akcii opäť agilný Bílek, ale Fernströma neprekvapil. Čakanie na úvodný gól skončilo v 33. min – hostia hrali presilovku a Kroták ju za 27 sekúnd zužitkoval a poslal hostí do vedenia. Martinčania okamžite reagovali, zatlačili Poprad, ale šance Heizera, Koyša a Rantanena skončili na pozornom popradskom brankárovi.

Na začiatku tretej tretiny vyšla presilovka aj domácim a Murček vyrovnal. V 45. min sa presadil aj agilný Bílek, ale gól podľa videorozhodcu nebol regulárny. O 28 sekúnd neskôr sa Heizer postaral o obrat v skóre a prvýkrát poslal Martinčanov v zápase do vedenia. V 50. min sa konečne dočkal aj Bílek, keď tečoval Tabačekovu strelu. To bolo dokonalé k.o. pre hostí, ktorí sa už z tohto úderu nespamätali. Napokon 24 sekúnd pred sirénou spečatil skóre zápasu pri hre hostí bez brankára Bílek. Martin teda nakoniec vyhral so stavom 4:1.

K zápasom sa vyjadrili aj asistenti trénera za Poprad a Martin.

Juraj Halaj, asistent trénera Martina: „Som rád, že nám vyšla domáca premiéra pred výborným publikom. Zápas bol celý v našej réžii. Súpera sme prestrieľali, ale trápili sme sa v koncovke. Hosťom výborne zachytal brankár. V tretej tretine sme sa konečne gólovo presadili a zápas sme dotiahli do víťazného konca.“

Ľudovít Jurínyi, asistent trénera Popradu: „Prvá tretina bola z našej strany rozpačitá. Boli sme pod tlakom súpera, ktorý nás prestrieľal. V druhej tretine sme urobili zmeny, dali sme gól v presilovke a mali sme aj väčšiu pohodu na hokejkách. Do tretej tretiny sme išli s tým, že náš jednogólový náskok chceme udržať. Na začiatku tretej časti sme však dostali dva rýchle góly a súper sa dostal na koňa. Gratulujem Martinu k víťazstvu a my máme do ďalších zápasov na čom pracovať.“

Zdroj: Oľga Rohaľová

Foto: mhcmartin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rajecká Anča, Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz

Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz

Obľúbené jazdy na historických motorových vlakoch sa budú konať aj tento rok.  Podujatie organizuje Považské …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *