štvrtok - 18. apríla, 2024
, MHC Martin v nedeľu na domácom ľade bodovali

MHC Martin v nedeľu na domácom ľade bodovali

V nedeľu 11. septembra Martinčania privítali na domácom ľade hostí z Popradu. Dve tretiny sa našim nepodarilo streliť gól, nakoniec sa však šťastena v tretej tretine otočila a zápas skončil 4:1 v ich prospech.

Martinskí hokejisti sa v 2. kole predstavili na domácom ľade. V nedeľu 11. septembra hosťovali Poprad, ktorý zvládli vďaka gólom z tretej tretiny. Zápas niesol v sebe všetky prvky začiatku sezóny. Na ľade bolo veľa nepresností a súvislých kombinácii bolo ako šafranu. Martinčania boli v prvej tretine aktívnejším mužstvom. Najzamestanejším mužom bol švédsky brankár v drese Popradu Fernström. Najväčšiu šancu prekonať ho mal v 10. min Bílek. Na druhej strane si s jedinou gólovou šancou hostí, ktorú mal Tibenský poradil domáci gólman Dzubina.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhej časti. Koncovka bola na oboch stranách naďalej kŕčovitá a tak stále svietili na ukazovateli skóre dve nuly. Najagilnejším strelcom bol Bílek, ale v 29. min nevyužil ďalšiu svoju príležitosť. V 31. min nepremenil na opačnej strane svoje pekné sólo Zagrapan. O minútu bol v akcii opäť agilný Bílek, ale Fernströma neprekvapil. Čakanie na úvodný gól skončilo v 33. min – hostia hrali presilovku a Kroták ju za 27 sekúnd zužitkoval a poslal hostí do vedenia. Martinčania okamžite reagovali, zatlačili Poprad, ale šance Heizera, Koyša a Rantanena skončili na pozornom popradskom brankárovi.

Na začiatku tretej tretiny vyšla presilovka aj domácim a Murček vyrovnal. V 45. min sa presadil aj agilný Bílek, ale gól podľa videorozhodcu nebol regulárny. O 28 sekúnd neskôr sa Heizer postaral o obrat v skóre a prvýkrát poslal Martinčanov v zápase do vedenia. V 50. min sa konečne dočkal aj Bílek, keď tečoval Tabačekovu strelu. To bolo dokonalé k.o. pre hostí, ktorí sa už z tohto úderu nespamätali. Napokon 24 sekúnd pred sirénou spečatil skóre zápasu pri hre hostí bez brankára Bílek. Martin teda nakoniec vyhral so stavom 4:1.

K zápasom sa vyjadrili aj asistenti trénera za Poprad a Martin.

Juraj Halaj, asistent trénera Martina: „Som rád, že nám vyšla domáca premiéra pred výborným publikom. Zápas bol celý v našej réžii. Súpera sme prestrieľali, ale trápili sme sa v koncovke. Hosťom výborne zachytal brankár. V tretej tretine sme sa konečne gólovo presadili a zápas sme dotiahli do víťazného konca.“

Ľudovít Jurínyi, asistent trénera Popradu: „Prvá tretina bola z našej strany rozpačitá. Boli sme pod tlakom súpera, ktorý nás prestrieľal. V druhej tretine sme urobili zmeny, dali sme gól v presilovke a mali sme aj väčšiu pohodu na hokejkách. Do tretej tretiny sme išli s tým, že náš jednogólový náskok chceme udržať. Na začiatku tretej časti sme však dostali dva rýchle góly a súper sa dostal na koňa. Gratulujem Martinu k víťazstvu a my máme do ďalších zápasov na čom pracovať.“

Zdroj: Oľga Rohaľová

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …