sobota - 18. mája, 2024
, V Žiline opäť Noc s netopiermi

V Žiline opäť Noc s netopiermi

Správa Národného parku Malá Fatra a Škola ochrany prírody vo Varíne v spolupráci so Spoločnosťou pre ochranu netopierov na Slovensku, Krajským kultúrnym strediskom v Žiline a Krajskou hvezdárňou v Žiline pozýva verejnosť už po šiestykrát na podujatie Noc s netopiermi. Uskutoční sa v stredu 14. septembra o 18.00 hod. pri pozorovateľni Krajskej hvezdárne na Malom diele v Žiline. 

Návštevníci podujatia sa zoznámia so životom netopierov a ich významom pre človeka, prírodu i dôvodom ich ochrany. Pripravené je aj  premietanie filmu, počúvanie zvukov netopierov prostredníctvom bat-detektora a rôzne ďalšie aktivity pre všetky vekové kategórie. Krajská hvezdáreň v Žiline umožní záujemcom pozorovanie nočnej oblohy s odborným výkladom. Noc s netopiermi je celoeurópske podujatie, ktoré priťahuje čoraz viac odborníkov i laickú verejnosť. Veríme, že nielen Žilinčania využijú túto mimoriadnu príležitosť zoznámiť sa s týmito jedinečnými cicavcami, spoznať ich život, a tým prispieť k ich ochrane.

Noc s netopiermi v Žiline sa organizuje v rámci 20. ročníka Medzinárodnej noci netopierov, ktorú vyhlasuje od roku 1997 sekretariát Dohovoru o ochrane európskych populácií netopierov EUROBATS so sídlom v Bonne.

, V Žiline opäť Noc s netopiermi

Autor: Miriam Balciarová/Správa Národného parku Malá Fatra
Foto: oficiálny plagát, ilustračné

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *