piatok - 19. apríla, 2024
, Inšpiráciu blížiacej sa jesene predstaví výstava domovov sociálnych služieb
Ilustračné foto

Inšpiráciu blížiacej sa jesene predstaví výstava domovov sociálnych služieb

Už po šiestykrát ponúka jesenná výstava „Za oknami našich zariadení“ výrobky domovov sociálnych služieb (DSS). Žilinská župa ju organizuje ako súčasť troch cyklov výstav prác klientov.

„Tento rok u nás vystavuje 26 domovov, z čoho 25 je v našej župnej pôsobnosti. Ide o výnimočný projekt, vďaka ktorému v rámci terapií a záujmových činností naši klienti vlastnoručne vyrábajú unikátne sklenené, drevené, hlinené, textilné či papierové ozdoby alebo dekorácie do domácností a počas dvoch týždňov ich u nás následne prezentujú či už na jar, jeseň alebo pred Vianocami,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár. Priblížil tiež, ako je možné jednotlivé DSS podporiť. „Všetky peniaze, ktoré sa počas predaja vyzbierajú, putujú priamo konkrétnym organizáciám. Tým, že si niekto kúpi na výstave akúkoľvek maličkosť, pomôže tak rozvoju sociálnych služieb,“ zdôraznil predseda ŽSK.

Ako informovala riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Marta Pauková, minulý rok sa organizáciám podarilo vďaka trom sezónnym výstavám vyzbierať 3.536 eur. „Finančná podpora je pre naše domovy sociálnych služieb veľkou pomocou, no výstava je dôležitá pre klientov aj z iného dôvodu. Výroba dekorácií je pre nich určitá forma relaxu, upokojenia a zmysluplného trávenia času. To, že si ľudia prídu ich výrobky pozrieť a niektoré z nich si i kúpia, má pre nich nesmierny význam,“ dodala M. Pauková.

Originálnu jesennú inšpiráciu je možné načerpať v priestoroch foyer Žilinského samosprávneho kraja do 27. septembra každý pracovný deň od 8.00 hod. do 15.00 hod., pričom predajné výrobky sa nachádzajú v 14 stánkoch do 23. septembra.

Autor: Lenka Záteková/hovorkyňa ŽSK
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *