streda - 19. júna, 2024
, Miestna komunikácia v Bytčici bola zrekonštruovaná

Miestna komunikácia v Bytčici bola zrekonštruovaná

Začiatkom týždňa druhý zástupca primátora Anton Trnovec a vedúci odboru dopravy Mestského úradu v Žiline Peter Rolko prebrali od zhotoviteľa diaľnice D1 spoločnosti Doprastav, a.s. zrekonštruovaný úsek miestnej komunikácie v Bytčici, ktorá bola využívaná vozidlami a mechanizmami počas výstavby úseku diaľnice.

Spoločnosť Doprastav, a.s. vykonala rekonštrukciu miestnej komunikácie v mestskej časti Bytčica, ktorá bola využívaná vozidlami a mechanizmami počas výstavby úseku diaľnice D1. Položil sa nový asfaltový koberec, takisto sa vyriešilo odvodnenie cesty. Dĺžka zrekonštruovaného úseku bola cca 200 m. Tiež sa osadilo nové oceľové zvodidlo popri komunikácii a aj nové dopravné značenie.

Rekonštrukcia tohto úseku mohla byť vykonaná až po vybudovaní pilierov mostného objektu a vybudovaní zárubného múru. Práce na danom úseku v súčasnosti pokračujú, ale intenzita vozidiel a mechanizmov je nízka. Okrem toho budú v jarných mesiacoch dokončené zemné práce a zahusťovanie okolitého terénu. Zásluhu na urýchlení rekonštrukcie úseku má druhý zástupca primátora mesta Žilina Anton Trnovec, ktorý intenzívne rokoval so zhotoviteľom diela.

„Síce stavba tohto úseku diaľnice D1 ešte nie je úplne dokončená a práce tam naďalej pokračujú, požiadali sme spoločnosť Doprastav, a.s., aby už teraz pristúpila k rekonštrukcii danej komunikácie a nie až po dokončení prác kvôli obyvateľom, ktorí tam bývajú,“ dodal druhý zástupca primátora mesta Žilina Anton Trnovec.

, Miestna komunikácia v Bytčici bola zrekonštruovaná

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *