piatok - 14. júna, 2024
, Mikuláš v Múzeu dopravy v Rajeckých Tepliciach

Mikuláš v Múzeu dopravy v Rajeckých Tepliciach

Považské múzeum v spolupráci so Spoločnosťou Považskej dráhy v Žiline pripravilo pre deti (a ich rodičov) jazdu historickým motorovým vláčikom Hurvínek na sobotu, 5. decembra 2015, pri príležitosti sviatku sv. Mikuláša.

Zo železničnej stanice Žilina bude o 13.30 hod. vypravená jedna vlaková súprava s predpokladaným príchodom do Rajeckých Teplíc o 14.05 hod. Odchod Hurvínka zo železničnej zastávky Rajecké Teplice je naplánovaný na 15.40, príchod do Žiliny na hlavnú stanicu bude asi o 16.10 hod.

„Okrem jazdy historickým vláčikom ponúkneme cestujúcim návštevu stálej expozície v múzeu dopravy, ukážeme im funkčné prístroje, modelovú železnicu a predstavíme detský kútik„ povedal historik Peter Šimko z Považského múzea v Žiline. Do múzea dopravy sa s deťmi historickým motorovým vláčikom povezie aj Mikuláš, čert a anjel. „Všetky deti dostanú v tento deň mikulášske balíčky, aj tie, ktoré nepocestujú vlakom, ale prídu rovno na prehliadku Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach pešo či autom,“ doplnil Peter Šimko.

Vstupné za jazdu vlakom sa bude uhrádzať priamo vo vlaku. Vstupné zahŕňa obojsmernú jazdu motorovým osobným vlakom Hurvínek v smere Žilina – Rajecké Teplice a späť, vstup do múzea dopravy a mikulášske prekvapenie pre deti. Kapacita Hurvínka je obmedzená na približne 100 osôb. Rezerváciu je možné stornovať do 4. decembra, 8.00 hod. Pri on-line rezervácii je návštevník povinný si vytlačiť objednávkový formulár, ktorý mu bude vygenerovaný v mailovej schránke, ktorej adresu zadal. Objednávkovým formulárom sa preukáže pri nástupe do vlaku, kde na základe toho bude môcť uhradiť príslušné vstupné na podujatie.

, Mikuláš v Múzeu dopravy v Rajeckých Tepliciach

Autor: Michaela Koláriková/ marketingová pracovníčka múzea
Foto: oficiálny plagát

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *