nedeľa - 14. júla, 2024
, Milan Nemček: Chvalabohu, šéfujem ženskému kolektívu

Milan Nemček: Chvalabohu, šéfujem ženskému kolektívu

Vyštudoval prírodné vedy /mat-fyz/, písal texty pre kapelu Team, bol pri zakladní Rádia Rebeca, behá maratóny a momentálne je riaditeľom Turčianskej knižnice v Martine. Venuje sa poézii, fotografii a rád si zahrá na gitare i zaspieva. Milan Nemček svoje pestré koníčky zavŕšil básnickou zbierkou Nepresný kalendár, ktorú čerstvo pokrstil.

Básne s fotografickými prílohami vás prevedú všetkými ročnými obdobiami, zachytávajú ich atmosféru a momenty z autorových potuliek. Počas krstu tejto zbierky Milan prezentoval niektoré z básní aj v hudobnej podobe. Vzťah k poézii a prírode mal autor odmalička, jeho tvorivú dušu ovplyvnili aj rodičia.

Náš bývalý kolega spolupracuje s hudobným projektom Cabo a je aj autorom textov v ranej tvorbe skupiny Team, pričom aj z nášho éteru môžete ešte počuť skladby ako Tvoj malý strach, Beh, Internátne ráno. „Malý – veľký muž“, aj takto sa dá opísať všestranný Milan Nemček, Viac o jeho tvorbe si môžete vypočuť v rozhovore s Tiborom Kubičkom. Možno nájdete inšpiráciu 🙂

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *