štvrtok - 18. apríla, 2024
, V Žiline v noci horela budova. Sídli v nej krajská kancelária Smeru-SD

V Žiline v noci horela budova. Sídli v nej krajská kancelária Smeru-SD

Okolo polnoci zasahovali v Žiline hasiči pri požiari budovy, v ktorej sídli krajská kancelária Smeru-SD. Potvrdil to pracovník operačného strediska krajského hasičského a záchranného zboru v Žiline.

V budove na Komenského ulici sídlia aj poslanecké kancelárie primátora Žiliny Igora Chomu či podpredsedu strany Juraja Blanára. Podľa informácií HaZZ sa pri požiari, ktorý niekto založil úmyselne, nič vážnejšie nestalo. Požiar mala spôsobiť horiaca pneumatika zasunutá pod prístreškom, ktorý je prístavbou budovy.

, V Žiline v noci horela budova. Sídli v nej krajská kancelária Smeru-SD

Ako informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), po príchode na miesto požiaru sa zistilo, že horí časť strechy a je zadymené podkrovie. „Hasičom sa požiar podarilo dostať pod kontrolu do dvadsiatich minút od príchodu a úplne zlikvidovať pred druhou hodinou ráno,“ spresnila. Na spomínanej budove sa objavil aj nápis „Zlodeji. Vasky Jugent“. Podľa informácií HaZZ pri požiari zasahovalo desať hasičov so štyrmi kusmi techniky z hasičskej stanice v Žiline. V prípade požiaru už polícia začala trestné stíhanie.

Zdroj: TASR

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *