štvrtok - 18. apríla, 2024
, Milo Kráľ Band už v pondelok pokrstí svoje debutové CD

Milo Kráľ Band už v pondelok pokrstí svoje debutové CD

Sympatický Erik Halada – alias Milo Kráľ –  z Búrlivého vína prichádza na slovenskú hudobnú scénu s partiou nazvanou Milo Kráľ Band, aby nám už v pondelok 1. decembra 2014 predstavil koncertom svoj debutový album. V Mestskom divadle POH v Bratislave sa celá sláva začne premietaním absolventského filmu herca, ktorý medzi nakrúcaním viacerých seriálov, dabovaním a účinkovaním dokonca v niekoľkých divadlách, stihol vyštudovať réžiu.

Diváci si po vzhliadnutí filmu Koncert, v ktorom účinkujú Dano Heriban, Marek Geišberg, Ondro Kovaľ a Iveta  Pagáčová, môžu vychutnať naživo skladby zoskupenia okolo Mila Kráľa, ktoré si hovorí Milo Kráľ Band a jeho súčasťou je i herečka a speváčka Barbora Švidraňová. Ako a prečo sa Milo Kráľ stal spevákom? “Ja sa za nejakého speváka nepovažujem, spievam len tak „herecky“, takže u mňa je to skôr z núdze cnosť a rád svoje spevácke party v kapele prenechám niekomu schopnejšiemu“ – hovorí skromne Milo Kráľ.  „U mňa skôr ide o komponovanie hudby a to vzišlo z mojej lenivosti cvičiť na klavíri podľa nôt a nejako sa mi to zapáčilo.“ A akoby charakterizoval hudobný štýl, ktorý sa v podobe CD albumu dostáva na predvianočné pulty? „Ide o hudbu napísanú k rôznym divadelným predstaveniam, takže je aj štýlovo, či žánrovo pestrá,“ – objasňuje Milo Kráľ. „Základom je divadlo a tým sa aj odlišuje od hudby iných kapiel a spevákov, teda beriem túto žánrovú pestrosť ako výhodu.“

Hudbu považuje sympatický multitalent za niečo, pri čom si od všetkého oddýchne a spôsobuje mu nesmiernu radosť. Aj preto srdečne pozýva všetkých ľudí, ktorí si chcú oddýchnuť, zabaviť sa a zažiť príjemný večer na koncert už 1. decembra 2014 o 19.00 hodine do MD POH v Bratislave. Vyvrcholením večera bude krst nového albumu, ktorého sa ujme nemenej zaujímavý zjav na slovenskej hudobnej scéne – Katarzia.

Zdroj: VI – AN

Media Art Promo Agency

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Hnilica, Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Večne usmiaty a vždy pozitívne naladený pesničkár Juraj Hnilica. Aj takýto prívlastok si zaslúžil martinský rodák …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *